Laptopa RAM takarken nelere dikkat edilir?

Dextaron

Decapat
İnternette laptopun statik enerjisini alın batarya çıkarın gibi bilgiler gördüm batarya laptopun içinde batarya ile anakartın bağlantısını nasıl kesebilirim statik enerji nasıl alınır.
ASUS X540ubr.

İnternette laptopun statik enerjisini alın batarya çıkarın gibi bilgiler gördüm batarya laptopun içinde batarya ile anakartın bağlantısını nasıl kesebilirim statik enerji nasıl alınır.
ASUS X540ubr.

Laptopun kapağını açıp bataryanın soketini çıkartın. Daha sonra Power tuşuna 10 sn kadar basılı tutun bütün statik elektrik boşalmış olur. Daha sonra RAM'i takabilirsiniz.

Konu ile alakalı şunu da söyleyeyim. Özellikle son 2 ASUS laptopumda RAM takarken "klik" sesini duyduğum zaman dahi RAM'i algılamadığı oluyordu. Eğer böyle bir durumla karşılaşırsan oturttuktan sonra biraz sokete doğru bastırman gerekebilir.

Laptopun kapağını açıp bataryanın soketini çıkartın. Daha sonra Power tuşuna 10 sn kadar basılı tutun bütün statik elektrik boşalmış olur. Daha sonra RAM'i takabilirsiniz.

İçini açmak için klavyeyi çıkarıyorum. Bataryayı çıkardıktan sonra klavyeyi tekrar takıp Power tuşuna mı basmam lazım.

Geri
Yukarı