Laptopdaki Windows 10 işletim sistemini başka bilgisayara taşıma

Makaleler
15
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
--[Ekran Kartı]: GIGABYTE Radeon RX 6600 EAGLE 8 GB
--[İşlemci]: AMD Ryzen 5500
--[RAM]: GoodRam 8GB IRDM PRO 3600MHz CL18 DDR4 [2x8]
--[Anakart]: GIGABYTE B450M K
--[NVMe SSD] Kingston NV2 1 TB

--[Monitör] Gigabyte G24F-2
--[Klavye-Mouse] Logitech MK120
--[Kulaklık] Corsair HS50 Pro

_
Meslek
Öğrenci
[ÇÖZÜLDÜ] Yeni bilgisayar topladığımda eski laptopumdaki Windows 10 işletim sistemimi yeni bilgisayara taşıyabilir miyim?

Son düzenleme:
Eğer laptopu aldığında ışletim sistemi üzerinde geldiyse ve size seri numarası etiketi verilmediyse malesef taşıyamazsınız. Bırakın taşımayı aynı laptobun harddiskini bile değiştirseniz seri numarası olmadığı kullanamazsınız.
Ancak yeni nesil laptoplarda windows seri numarası bios bilgilerine yazılıyor. Bu gibi bir senaryoda harddisk değişikligi yapabilirsiniz...

Eğer laptopu aldığında ışletim sistemi üzerinde geldiyse ve size seri numarası etiketi verilmediyse malesef taşıyamazsınız. Bırakın taşımayı aynı laptobun harddiskini bile değiştirseniz seri numarası olmadığı kullanamazsınız.
Ancak yeni nesil laptoplarda windows seri numarası bios bilgilerine yazılıyor. Bu gibi bir senaryoda harddisk değişikligi yapabilirsiniz...
Evet, bilgisayarı aldığımda Windows üzerinde gelmişti. Fakat seri numarası yanlış hatırlamıyorsam hala laptopumun üzerinde, sadece seri numarasıyla Windows 10 aktarımı yapabilir miyim?

Etkilerin basında oem yazıyorsa olur.
Yazmıyorsa da olur ancak lisans kurallarına göre olmaması gerekiyor yani yasal değil.
Crackli kullanmakla lisans numarası yazmak arasında microsoft için bir fark olmaz...
Evet, bilgisayarı aldığımda Windows üzerinde gelmişti. Fakat seri numarası yanlış hatırlamıyorsam hala laptopumun üzerinde, sadece seri numarasıyla Windows 10 aktarımı yapabilir miyim?

Etkilerin basında oem yazıyorsa olur.
Yazmıyorsa da olur ancak lisans kurallarına göre olmaması gerekiyor yani yasal değil.
Crackli kullanmakla lisans numarası yazmak arasında microsoft için bir fark olmaz...
Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı