Laptopıma su döküldü

HABAR

Kilopat
Makaleler
18
Daha fazla  
Merhaba, laptopıma az miktarda su döküldü, az miktar da ne kadar az bu derseniz de; bir tatlı kaşığı kadar şeklinde tarif edebilirim.

Hemen cihazımı kapattım, elektrikle bağlantılı tüm kabloların bağlantısını kestikten sonra laptopu ters çevirip peçeteyle güzelce kuruladım, su klavye bölümünün olduğu yere dökülmüştü, tuşların arası suyla parlıyordu, 5-6 tuş ıslandı yaklaşık olarak. Tabii kurularken aralara peçete sokuşturmayı da ihmal etmedim. Klavyenin tuşlarının arasından beyaz beyaz görünüyorlar şu anda. Bir süre sonra bilgisayarı açtım ve 1.5 saattir film izliyorum. Bir terslik görünmüyor, birkaç yeri okuduğumda da yaptığım şeylerle benzer öneriler vardı, saç kurutma makinesi vb. aletler kullanılırsa suyun iyice içeri yayılacağı söylenmiş. Endişelenmem gereken bir şey var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Klavyedeki tuşu çıkartıp kurulayabilirsin.

O kadar sudan bir şey olmaz diyemem, ama ısıtarak kurutma olayına karşıyım.

Çünkü şu buharlaşınca tüm kasaya yayılacaktır. O yüzden hiç bulaşmadan fiziksel olarak o suyu alarak kurutmak daha mantıklı.

Bir buçuk yıldan sonra gelen güncelleme:
Laptopa geçen sene(11 ay önce) tekrardan su döküldü, dökülür dökülmez hemen pilini çıkarıp elektrikli süpürgeyle vakumladım, klavyenin arasını peçeteyle doldurdum ve suyun tamamen giderilmesini sağladım. Hemen hemen sorunsuz çalışıyor diyebilirim.

Geri
Yukarı