Laptoplarda DVD Yerine SSD takma

Peki ssd yi hard disk yerine hard diski de apart ile dvd yuvasına takınca hdd performansı düşer mi?

Peki ssd yi hard disk yerine hard diski de apart ile dvd yuvasına takınca hdd performansı düşer mi?
Bende bunu yapmayı düşünüyorum, acaba bu soruyu cevaplayabilecek birisi varmı? DVD'nin SATA bağlantıları yavaş mı?

Bilgisayarın eski diskini daha sonra da diskin üzerindeki kabını söküp ssd ye monte edin ve bağlayın. Dvd sürücü yuvasına da satılan uygun aparatı ile daha önceden kullandığınız hdd yi bağlayın. Performans kaybı olacağını sanmıyorum. Kendi dizüstü bilgisayarıma bizzat yaptım. HP Pavilion dv6, hızını anlatmaya kelimeler yetmez. Bir eksisi var, oda; ssd si olmayan bilgisayarları kullanmakta zorluk çekmeye başlıyorsunuz. Şaka bir yana kesinlikle ssd upgrade yapmalısın, şiddetle tavsiye ederim. Seve Seve yardımcı olmak isterim.

Büyük ihtimal ile ssd'si içinde olan asus n551vw olanı alacağım. Hiç dışarıdan ssd takmak ile uğraşmam ve blu-ray optik sürücü kısmını da iptal etmemiş olurum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…