Laptoplarda Kullanılan her ekran kartı mobil mi?

TurgutB

Femtopat
Daha fazla  
Şunu merak ediyorum.

Şimdi bende GTX 1650 olan bir laptop var ama m serisi değil. Şimdi benim laptopumla aynı özellikte masaüstü bir PC aynı performans mı alır?

Her laptop da kullanılan ekran kartı mobil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şunu merak ediyorum.

Şimdi bende GTX 1650 olan bir laptop var ama m serisi değil. Şimdi benim laptopumla aynı özellikte masaüstü bir PC aynı performans mı alır?

Her laptop da kullanılan ekran kartı mobil mi?
Laptoplar sıkışık sistem parçaları içerdiği için büyük bir çoğunluğu mobil oluyor. Pc'deki ile performans farkınız %5 gibi düşük bir oran olur

30K ve üstü bazı laptoplarda (genelde 2080 2080 Ti, 2080S'li) hariç neredeyse hepsi mobildir. Belirtmesine gerek yok.
Laptoplar sıkışık sistem parçaları içerdiği için büyük birçoğunluğu mobil oluyor. PC'deki ile performans farkınız %5 gibi düşük bir oran olur.

1050 Ti vs 1050 Ti mobil arasında %28 performans farkı var. Sıcaklıkları işin içine katmıyorum bile.

30K ve üstü bazı laptoplarda (genelde 2080 2080 Ti, 2080S'li) hariç neredeyse hepsi mobildir. Belirtmesine gerek yok.

1050 Ti vs 1050 Ti mobil arasında %28 performans farkı var. Sıcaklıkları işin içine katmıyorum bile.
Eskiden öyleydi ama şuanda mobil ile masaüstü arasındaki fark %10-15 şeklinde.

2060 için çoğu testte % 21-32 arasında değişiyor, soğutma problemi çözülmedikçe güçlü kartlar için yüzde dilim böyle kalacaktır. Muhtemelen 1650'lerde bu oran daha düşüktür.

İzlediğim videolarda genel olarak kendi ekran kartımın performans farkını bu şekilde gördüm. Özellikle 2060 sonuçlarına bakmadım ama dediğiniz gibi segment yükseldikçe fark açılması normaldir.

Geri
Yukarı