Rehber Laptoplarda MUX Switch Nedir? Ne işe yarar?

@Dark Lord of the Sith hocam sonunda düzenleyebildim imzayı nasıl olmuş?
ROG'lar sağ olsun bir süredir gündemdeydi. MUX nedir diyen arkadaşlara direkt bu konuyu atabiliriz. Elinize sağlık gayet güzel açıklamışsınız.

Ahhh, ROG MUX'sız kekim.
Hocam siz ROG'da mı karar kıldınız?

Belirli bir cihaz için söylememiştim. Monster Abra A5 v16.6.5 kullanıyorum zaten bu cihazda yok diye biliyorum.

Elinize sağlık, güzel anlatmışsınız. Bilgi edindim bayağı.

Kendi kullandığım MSI GV72 8RC-028XTR bilgisayarımda MUX olup olmadığına nereden bakacağım? MUX nereden, nasıl kullanılıyor? Kullanmamı tavsiye eder misiniz?

BIOS veya yazılım üzerinden bakılıyor. Ancak bildiğim kadarıyla sizin cihazınızda yok maalesef

Bu MUX olayını hem çift kanal RAM'i olup hem de MUX olan bir arkadaş denesin dedim kimseden dönüş alamamıştım. Şimdi PUBG'de orta ayarlarda hem laptoptan hem de evdeki plazmadan denedim(sadece monitördemi oluyor bilmiyorum) aldığım FPS'ler aynıydı (60-70FPS)hatta plazmada hafif takılmalar bile oldu.

Hocam siz ROG'da mı karar kıldınız?
Bir şeyde karar kılabilsem bütün foruma kurban dağıtacağım . Şu an Legion beyefendi Türkiye'ye buyurursa fiyatlara göre karar vereceğim. Tabii bu süre boyunca ROG 25 binlerden düşerse affetmem alırım gibi.

En kötü MUX performansı elde etmek için monitör alınır ama ekran 165Hz olduğu için rekabetçi oyunlarda 200+ FPS alsak kaç yazar gibi geliyor.

İyi günler arkadaşlar mux konusunda sormak istediğiniz birşey varsa cevaplayabilirim. msi gp66 model laptopum var 3070 ekran kartı çift kanal 32 gb ramli. görsellerden göreceğiniz üzere valorant oyununda aynı karedeki fps farkını görebilirsiniz.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-04-20 142944.png
    3,2 MB · Görüntüleme: 386
  • Ekran görüntüsü 2021-04-20 143514.png
    3,2 MB · Görüntüleme: 384
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…