Laptopta 144 Hz Monitör Sorunu

Samet Bayındır

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Abra A7 V6.4.2 laptop kullanıyorum. Üstünde GTX960M var. İkinci monitörümü aldım Asus vg248hv.

Bu bilgileri verdikten sonra benim problemim şöyle laptopumda DVI girişi yok D-SUB ve HDMI var.

HDMI denedim ama 60 HZ veriyor aynı şekilde D-SUB da 60 HZ veriyor. Şimdi ben DVI to HDMI ya da DVI to VGA bir adaptör alırsam 144 HZ almam mümkün olur mu? Olursa görüntü de bozulma veya 1 MS olan tepki süresi 5-10 MS olur mu? Yapabileceğim alternatif işlemler hakkında da bilgi verebilirsiniz her türlü tavsiyenize açığım.

Edit: Laptopumda Mini display port var.

Son düzenleyen: Moderatör:
  1. ASUS VG248HV diye bir ürün yok. Ürün modelini doğru yazdığınızdan emin olun.
  2. HDMI ile 60 Hz üzerine çıkmak için HDMI sürümünü bilmek gerek. 2.0 olmadığı kesin, bu durumda HDMI üzerinden 144 Hz seçeneğini eleyebiliriz.
  3. Cihazda Mini DisplayPort var, bunu kullanabilirsiniz. Tabii monitörde de DisplayPort olmalı. Mini olması şart değil.
  4. VGA'yı unutun. 60 Hz üzerini desteklemez.

Asus VG278HV afedersiniz. Düzeltiyorum.

Malesef monitörümde sadece DVI-D/ D-SUB/ HDMI portları var herhangi bir dönüştürücü ile display portundan 144 HZ alamam mı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…