Laptopta 16GB RAM gereksiz mi?

calipso555

Decapat
Monster Abra A5 v12. 1 i5 7300HQ işlemci DDR4-2400(1200) 8 GB RAM var. PC'de SSD yok 480 GB SSD ve 8 GB RAM almak istiyorum belli başlı oyunlarda daha iyi bir FPS almak için. Aklıma takılan soru i5 işlemci varken 16 GB RAM çıkarmak mantıklı mı? Yoksa tamamen gereksiz bir masraf mı olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraderim durum şöyledir:
SSD oyunlardaki "Loading Time" dediğimiz süreyi bariz şekillerde kısaltır(27 saniye kadar mesela).
Ram içinse 8GB RAM günümüze karşılık yeterli, fakat güncelleme yapmak istiyorsan 4GB RAM daha satın almanı öneririm, 8 daha değil.
Evet 2 RAM slotu olan dizüstüye 4GB RAM alıp, 2-3 sene sonra da yetmeyince 4GB RAM'i çöpe atıp 8GB almak çok mantıklı. Bravo 🙂

Evet 2 RAM slotu olan dizüstüye 4GB RAM alıp, 2-3 sene sonra da yetmeyince 4GB RAM'i çöpe atıp 8GB almak çok mantıklı. Bravo 🙂
Senin düşündüğün mantıktan düşünürsem 3 sene sonra 8 GB RAM daha dahil yetemez. Ben paranın ileri yıllardaki performansını-verimini düşünürüm. 4GB RAM eğer 3 sene götürüyorsa emin ol 8GB RAM 100 asır götürmez.

Senin düşündüğün mantıktan düşünürsem 3 sene sonra 8 GB RAM daha dahil yetemez. Ben paranın ileri yıllardaki performansını-verimini düşünürüm. 4GB RAM eğer 3 sene götürüyorsa emin ol 8GB RAM 100 asır götürmez.
Bugün 16GB RAM ile alınan bir sistem emin ol RAM bakımından en az 5-6 sene götürür. Zaten 6 seneden sonra da bütün donanımlar eskiyip yetersiz kalınca yeni sistem toplama ihtiyacı doğacaktır.

4GB RAM bana mantıklı geldi. Zaten 12GB RAM sisteme yetmediği zaman diğer donanımlarda yetmeyecektir. Laptop kullanıldığından ileriki yıllarda upgrade yapamaz ve iki türlüde yeni bir sistem almak gerekecektir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı