Laptopta DisplayPort olmadan G-Sync açılır mı?

SERKANAqA

Hectopat
Monitör
MSI 31.5" OPTIX AG321CQR
Merhaba!

HP Pavilion Gaming 15-EC0007NT 8bw49EA **(HDMI 2.0'ı destekliyor ve DisplayPort bağlantısı yok laptopta) dizüstü bilgisayarım var.
MSI 31.5" Optix AG321CQR oyun monitörü satın aldım. (FreeSync Premium destekliyor).

Sorum şu olacak. Dizüstü bilgisayarımı kullanarak (NVIDIA® GeForce® GTX 1650 dizüstü bilgisayarımın ekran kartı) harici kullanmak istediğim MSI 31.5" Optix AG321CQR monitörün G-Sync özelliğini nasıl etkinleştirebilirim? (menülerden girip nereden aktifleştireceğimi biliyorum ilgili YouTube videolarınıda izledim ama hiçbirinde benim sorumun cevabı bulunmuyor.)

Dizüstü bilgisayarımda “usb 3.1 gen 1 type-c” girişi var, bir Type-C'den displayporta dönüştürücü kullanırsam G-Sync'i etkinleştirebilir miyim?

Veya.

HDMI 2.0 girişi olan laptopum da HDMI'dan displayport” dönüştürücü kullanırsam, yeni monitörümde G-Sync'i etkinleştirebilir miyim?

Recep Baltaş ve Ali Güngör beylerin konu ile ilgili tüm videolarını izledim ve internette konu ile alakalı tüm benzer videoları izledim bir çözüm bulamadım.

Yardımlarınız için çok teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır yapamazsın. İllaki DP port ve DP kablo şu lazım, maalesef ki FreeSync ile idare edeceksin.
Dönüştürücü ile olur diye iddia edenler olabilir yoktan yere para harcarsın. Yeni çıkan monitörlerde ya da çıkacak monitörlerde HDMI 2.1 ile G-Sync açıldığı iddia ediliyor ama daha ne bir video ne de canlı görmedik.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır yapamazsın. İllaki DP port ve DP kablo şu lazım, maalesef ki FreeSync ile idare edeceksin.
Dönüştürücü ile olur diye iddia edenler olabilir yoktan yere para harcarsın. Yeni çıkan monitörlerde ya da çıkacak monitörlerde HDMI 2.1 ile G-Sync açıldığı iddia ediliyor ama daha ne bir video ne de canlı görmedik.
Cevabınız için teşekkür ederim, Freesync açamıyorum ekran kartım nvidia olduğu için , ama freesync monitörde kaçak göçek g-sync açabilirim gibi geliyor ama sadece hdmi yada type-c çıkışı şansım olduğu için dönüştürücü alsam nasıl olur diye düşünüyorum ?
Maalesef DP çıkışı olması lazım. Freesync de benzer bir teknoloji ve monitör ile iyi uyum sağlayacakdır.
Evet öyle ama laptop olunca DP çoğu modelde yer almıyor, HDMI üzerinden aktif etme olsa çok güzel olacak aslında

Yeni konular

Geri
Yukarı