Laptopta GTX 1650 mi RTX 2050 mi?

tek47

Femtopat
Daha fazla  
Yarın laptop almaya gideceğim, ASUS TUF Gaming F15. ekran kartına göre bütçeme göre 2 bilgisayar var şu an. İkisinin her şeyi aynı fakat ekran kartları farklı. Birinde GTX1650 var diğerinde 2050 fiyat farkı da çok yok. Normal biz kaba taslak baktım GTX1650 daha iyi performans veriyor gibimsi çok fark yok aralarında ama RTX 2050 de DLSS falan var. Bir de araştırmamda yanlış analiz etmiş de olabilirim. İyi bilen abilerim kardeşlerim bir fikir beyan etsinler. RTX 2050 mi? GTX1650 mi?

Yarın laptop almaya gideceğim, ASUS TUF Gaming F15. ekran kartına göre bütçeme göre 2 bilgisayar var şu an. İkisinin her şeyi aynı fakat ekran kartları farklı. Birinde GTX1650 var diğerinde 2050 fiyat farkı da çok yok. Normal biz kaba taslak baktım GTX1650 daha iyi performans veriyor gibimsi çok fark yok aralarında ama RTX 2050 de DLSS falan var. Bir de araştırmamda yanlış analiz etmiş de olabilirim. İyi bilen abilerim kardeşlerim bir fikir beyan etsinler. RTX 2050 mi? GTX1650 mi?
Eğer Asus tuf 2050 ise asus onu mobile güzel entegre etmiş durumda galiba 75w falandı 1650'den daha iyi ve dlss özelliği var şuan yeni gelen dlss 3.5 destekleniyor mu bilmiyorum ama kesinlikle rtx serisi almalısın gtx tamamen miladı doldu tabi istisna kartlar haric.

Eğer ASUS TUF 2050 ise ASUS onu Mobile güzel entegre etmiş durumda galiba 75W falandı 1650'den daha iyi ve DLSS özelliği var şu an yeni gelen DLSS 3.5 destekleniyor mu bilmiyorum ama kesinlikle RTX serisi almalısın GTX tamamen miladı doldu tabii istisna kartlar haric.

Onca yorumun içinde tek mantıklı bu. DLSS oyunlarının hiçbirini oynamıyorum ama ileride oynadığım oyunlarada gelir ki bilmem yine de yeni nesil olsun diye 2050 alacağım.

DLSS ve ışık izleme mi senin önceliğin performans mı? Bence 2050.

Ekran kartlarının watt değerlerini öğrenin.

Performans öncelik her zaman. Ama DLSS olan oyunlara uzaktan yakından alakam yok. Normal oynadığım oyunlarada zamanla gelir mi acaba?

Onca yorumun içinde tek mantıklı bu. DLSS oyunlarının hiçbirini oynamıyorum ama ileride oynadığım oyunlarada gelir ki bilmem yine de yeni nesil olsun diye 2050 alacağım.

Performans öncelik her zaman. Ama DLSS olan oyunlara uzaktan yakından alakam yok. Normal oynadığım oyunlarada zamanla gelir mi acaba?
Fsr falanda var 2050 suan daha iyi konumda yt kıyaslamaları salla sen alacağın laptopta 11. Nesil i5 olmasi gerek o 3060 ile bile stabil çakışıyor 2050'yi uçurur bi ryzen'e göre kötü bir işlemci kısaca al gitsin kardeşim.

Ekran kartının wattlarını öğren. Laptopta işler değişik azıcık 2050 ama daha iyi gibi geleceği 1650'den daha aydınlık.

Akakçeden gördüğüm kadarı ile en ucuz
gtx1650 19.000 TL
rtx 3050 22.000 TL

Belirli bir yerden almak zorunda mısın veya bütçen ne kadar anlamadım bu yüzden yukarıdaki mesajı fikir vermesi için attım.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı