Laptopta kapton bant kullanımı nasıl olmalı?

codWarzone

Hectopat
Herkese merhaba,
Sıvı metal macun kullanacağım. Anakartı korumak için kapton bant mı kullanılmalı, yoksa termal macun veya termal pad mi? Bilgisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.

Bir de uygulaması nasıl olmalı? Bazıları kapton bandı CPU/GPU üstünü kaplamış, sonra sıvı metali sürmüş. Ben daha önce sıvı metal kullandım fakat bu şekilde uygulamamıştım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Basitçe şöyle söyleyeyim Laptopta Sıvı Metal kullanılmamalı. Termal iletkenlikten dolayı ısınma problemi yaşamıyorsunuz, laptopta ısıyı dışarı atamıyor yeterince.
Bant kullanılmalı bu arada macun-ped kullanan var mı ki :D
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Basitçe şöyle söyleyeyim laptopta sıvı metal kullanılmamalı. Termal iletkenlikten dolayı ısınma problemi yaşamıyorsunuz, laptopta ısıyı dışarı atamıyor yeterince.
Bant kullanılmalı bu arada macun-ped kullanan var mı ki :D
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam ben 2 yıldır kullanıyorum herhangi sorun olmadı hatta çok fazla ısınıyordu. 15 derece gibi düşüş oldu. Anakartı korumak için elektrik bandı kullandım. Fakat artık daha korunaklı olsun diye kapton bant kullanacağım.

15 derece gibi bir düşüş yaşıyorsan bence o laptopun soğutması iyi değildir. Razer Blade 15 için denemiştim 5-6 derece bir düşüş gördüm kaliteli termal macun ile. Fabrikasyon sürülen ile karşılaştırma zaten. 5-6 derece için gider kaliteli termal macun alırım daha iyi. Fabrikasyon ile karşılaştırıldığı için göze çok geliyor o fark. Ufak bir kaymada, sıçrama sonuçlar ölümcül oluyor cabası.
Ek olarak kapton bant kalınlığını bilmiyorum kalınlık çok olursa soğutma bloğu ile işlemcinin vs teması azalır unutma.

Son düzenleme:
15 derece gibi bir düşüş yaşıyorsan bence o laptopun soğutması iyi değildir. Razer Blade 15 için denemiştim 5-6 derece bir düşüş gördüm kaliteli termal macun ile. Fabrikasyon sürülen ile karşılaştırma zaten. 5-6 derece için gider kaliteli termal macun alırım daha iyi. Fabrikasyon ile karşılaştırıldığı için göze çok geliyor o fark. Ufak bir kaymada, sıçrama sonuçlar ölümcül oluyor cabası.
Ek olarak kapton bant kalınlığını bilmiyorum kalınlık çok olursa soğutma bloğu ile işlemcinin vs teması azalır unutma.

Hocam ben piyasa birçok farklı termal macun kullandım. Zalman, Cooler Master, Corsair, Artics MX4. bunların içinde en iyisi MX4 oldu fakat bir süre sonra o da istediğim performansı vermedi. Soğutması sorunlu mu bilmioyrum ASUS ROG serisi bir laptop fanlar sürekli Turbo modda çalışıyor. Sıvı metal inanılmz bir serinlik verdi. Sadece bu kadar diyebilirim.

Geri
Yukarı