Laptopta kasanın yamuk olması sorun oluşturur mu?

efew0

Decipat
Makaleler
2
Yer
Kocaeli
Laptopun son 1-2 aydır sağ alt tarafı havada. Yani öyle aman aman havada değil ama havada yani. Düz bir zeminde ekranı tahmini 110-120 derecelik açıyla açınca sallanmaya başlıyor. Eğer tam 90 derece veya 85 derece gibi bir açıyla açarsam sallanmıyor. Fakat havalanmaya çok meilli oluyor. Yani sol alt tarafı tek parmağımla kolay kolay kaldıramazken sağ Alt'ı kaldırmam için dokunmam yeterli oluyor. Bunun sebebinin batarya olabileceğini düşündüm. Fakat kasanın klavye kısmında herhangi bir şişik yok. Altında ki yükselten lastiklerde zedenlenme yok gibi. Tek neden kasa yamukluğu. Peki laptopu böyle kullanmam sorun olur mu? Garanti ile uğraşmak istemiyorum. En yakın garanti başka ilde.

İçerisindeki aletleri sorun oluşturmicaktır tabi ki de yine de içine tekrar tekrar bakmak gerekir ana kartta büyük bir bükülme olmamalı satamazsın elinde yatar. En iyi durumda garanti iyidir yeni bilgisayar seni kurtarıcaktır.

Laptopun son 1-2 aydır sağ alt tarafı havada. Yani öyle aman aman havada değil ama havada yani. Düz bir zeminde ekranı tahmini 110-120 derecelik açıyla açınca sallanmaya başlıyor. Eğer tam 90 derece veya 85 derece gibi bir açıyla açarsam sallanmıyor. Fakat havalanmaya çok meilli oluyor. Yani sol alt tarafı tek parmağımla kolay kolay kaldıramazken sağ Alt'ı kaldırmam için dokunmam yeterli oluyor. Bunun sebebinin batarya olabileceğini düşündüm. Fakat kasanın klavye kısmında herhangi bir şişik yok. Altında ki yükselten lastiklerde zedenlenme yok gibi. Tek neden kasa yamukluğu. Peki laptopu böyle kullanmam sorun olur mu? Garanti ile uğraşmak istemiyorum. En yakın garanti başka ilde.
Monster Abra A5 V15.2 kullanıyorum aynı sorunu bende yaşadım zamanla touchpad kısmı sol alt taraftan yavaşça havaya kalkmaya başladı daha sonra ise laptopun sağ ayakları havalanmaya başladı parmağım ile laptopa yukarıdan hafif bir basınç uyguladığımda tık tık sağa sola inip çıkıyordu. Bilgisayarı söktüm ve bataryasının aşırı derecede şişmiş olduğunu touchpadi havaya kaldıranın da batarya olduğunu fark ettim. Ben laptop ile gezen birisi değilim masaüstü gibi kullanıyorum ve laptop açık olduğu süre boyunca hep şarjda'dır. Bataryayı şişiren ve ömrünü yiyen de büyük ihtimalle bu kullanım oldu. Bataryayı tamamen söktüm ve hala şarjda kullanıyorum laptop tamamen düzeldi hiç bir yamuğu vs. yok tüm sıkıntı bataryadaymış bi bakmanı tavsiye ederim.

Hocam kaliteli çizimim ile yamukluğu şöyle tarif edebilirim. Fotoğraflar
Ekran görüntüsü 2023-04-21 011920.png
da pek belli olmuyor.

Hocam laptop'un içini şuan açamadığım icin bu kadar üstune düşüyorum kusuruma bakmayın. Bir kaç görsel çekme fırsatım oldu. Gördüğüz gibi sol taraf yapışık yere. Fakat sağ taraf değil. Batarya dediğiniz gibi şişik olabilir ama altında gozle görülür bir şişik yok. Altinda lastikler var onlardan da olabilir diye düşünüyorum. Ha birde paint olarak temsili çizdiğim resimdeki gibi yamuklukda olabilir. 2-3 haftaya RAM eklemeyi planlıyordum o zaman götürüp baktırsam olur mu? Hocam şöyle de bir saçmalık var mesela laptop görseldeki baktıği yönde sorun oluşuyor ama laptopu yan çevirirsem sorun oluşmuyor. Yöne göre değişiyor.

Dosya Ekleri

• 20230421_141223.jpg
    20230421_141223.jpg
    108,3 KB · Görüntüleme: 44
  • 20230421_141237.jpg
    20230421_141237.jpg
    127,7 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleme:

Geri
Yukarı