Laptopta kulaklıktan basslar gelmiyor

furkankan

Decapat
Laptopumun modeli X550VX. Laptop kendi hoparlöründe hiçbir sorun yok basslar tizler tıkırında ama kulaklığı takınca basslar yok oluyor. Hiçbir şekilde bassları duyamıyorum.

İnternetteki bütün çözümleri denedim yok. Realtek'in ses efektine gidip canlı yapmakmış. Yok sorun gidericiyi çalıştırmakmış hiçbiri işe yaramıyor.

Sürücülerimde güncel Windows'umda güncel ayrıca sürücüleri kaldırıp yeniden yüklemeyi de denedim. Yine olmadı. Sorun kulaklıktada değil farklı kulaklıkları denedim.

Yardımcı olursanız çok minnettar olurum. Ne dinlediğim müzikden ne oynadığım oyundan zevk alabiliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kulaklığını bilgisayara tak ve alttaki yolu takip et.
Denetim Masası > Donanım ve Ses > Ses > Kayıttan Yürüt

Şimdi kulaklığın kayıttan yürüt sekmesinde gözüküyor ise üzerine gelip sağ tıkla.

Oradan Enhancements sekmesinde Bass Boost diye bir seçenek var onu tik'leyip uygula deyip bide öyle dener misiniz.

NOT: Sizi ek olarak şu konuya yönlendirebilirim.

Kulaklığını bilgisayara tak ve alttaki yolu takip et.

Şimdi kulaklığın kayıttan yürüt sekmesinde gözüküyor ise üzerine gelip sağ tıkla.

Oradan Enhancements sekmesinde Bass Boost diye bir seçenek var onu tik'leyip uygula deyip bide öyle dener misiniz.

NOT: Sizi ek olarak şu konuya yönlendirebilirim.

malesef ses çok bozuluyo bende olmadı.

ama ben enchancements ve bassboost bende yoktu geliştirmeler ve ekolayzerdan ayarlar bölümünden bas ı seçip yaptım.
acaba farklı bişeymi yaptım .hocam çözelim şunu gözünü seviyim

Peki Laptop'a taktığın kulaklık kulak içi kulaklık mı yoksa normal oyuncu kulaklığı tarzında mı ?

Kulaklık olmadan şarkı açtığında her şey tıkırın da bass'lar tizler gayet güzel çalışıyor demişsin belki sorun kulaklığında dır ??

Peki Laptop'a taktığın kulaklık kulak içi kulaklık mı yoksa normal oyuncu kulaklığı tarzında mı ?

Kulaklık olmadan şarkı açtığında her şey tıkırın da bass'lar tizler gayet güzel çalışıyor demişsin belki sorun kulaklığında dır ??
2 kulaklığım var biri kulakiçi ex450ap sony diğeride headphone marshall mid ikisindede sorunlu . aynı kulaklıkları arkadaşlarımın bilgisayarında veya kendi telefonumda kullandığımda bi sorunla karşılaşmıyorum.
arkadaşlar çözümü buldum. çok saolun yardım ettiğiniz için ikinizede teşekkür ederim ikinizede . çözümü aşağıya atıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı