Laptopta oyun oynarken işlemci 80 dereceyi geçiyor

Baldi

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Monster notebook kullanıyorum. 1 hafta önce servisten geldi temizlik vs yapıldı. Bu servis öncesinde ekran kartı işlemciden çok ısınıyordu. İşlemcide çok ısınıyordu ama normaldi çok tozlanmıştı. Ekran kartı 80 işlemci 75leri görüyordu. Servisten geldi oyunumu kurdum oynamaya başladım ekran kartı 50'yi geçmiyor işlemci 80'i geçiyor bunun nedeni ne acaba?

Monster notebook kullanıyorum. 1 hafta önce servisten geldi temizlik vs yapıldı. Bu servis öncesinde ekran kartı işlemciden çok ısınıyordu. İşlemcide çok ısınıyordu ama normaldi çok tozlanmıştı. Ekran kartı 80 işlemci 75leri görüyordu. Servisten geldi oyunumu kurdum oynamaya başladım ekran kartı 50'yi geçmiyor işlemci 80'i geçiyor bunun nedeni ne acaba?

Normal.

Benim i5 7200U'da oyundayken 80 dereceye dayanıyor, bir sorun olduğunu sanmıyorum.

Hayır anlatmak istediğim şu normal ama. Servisten önce tozlu halinde bile ekran kartı 80 85, işlemci 70 75 oluyordu. Temizlikten sonra ekran kartı ısınması düştü ama işlemci servisten önceki ısınmasından da çok ısınıyor.
Şu an oyun oynuyorum Rainbow Six. Her şey aynı ayarlar vs. ekran kartı 55 derece şu an işlemci 80.servisten önce tozlu pis olduğu için ekran kartı 80 idi işlemcide 75 işlemci bariz bir nedenden dolayı daha fazla sınıyor.

Benim işlemci oyunda 95-100 arası, boşta 50-80 arası değişyor :D Aldığımdan beri böyle çokta şey yapmamak lazım. Söz konusu işlemci i7 7700hq. Monster tulpar laptop.

80 derece işlemciniz için vahim değil öncelikle, 100'leri geçmediği sürece panik vs gerek yok.
Önceden daha düşük olma sebebi olduğunuz ortam ve havaya görede değerler değişiyor, mesela yazın bende 105 altına hiç düşmüyordu.
Gene de bu sizi tatmin etmedi ise, belki de adamların yeni sürdüğü macun eskiye nazaran daha kalitesiz falanda olabilir ama halada siz rahatsızsanız servise bildirin ve yeniden gönderin.

80 derece işlemciniz için vahim değil öncelikle, 100'leri geçmediği sürece panik vs gerek yok.
Önceden daha düşük olma sebebi olduğunuz ortam ve havaya görede değerler değişiyor, mesela yazın bende 105 altına hiç düşmüyordu.
Gene de bu sizi tatmin etmedi ise, belki de adamların yeni sürdüğü macun eskiye nazaran daha kalitesiz falanda olabilir ama halada siz rahatsızsanız servise bildirin ve yeniden gönderin.

Anladım bu şu an mantıklı geldi. Sadece ortam sıcaklığı 35 derecelerde 80 olmasıyla 20 derecelerde 80 olması dışında. Macun kalitesi konusunda haklı olabilirsiniz buga girmiştim şu an biraz daha mantıklı yaklaşıyorum :D teşekkür ederim herkesin yorumları için.

Yeni konular

Geri
Yukarı