Laptopta RAM yükseltirken hangi RAM alınmalı?

Berke Katar

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, laptop RAM'imi yükseltmek istiyorum. Artık 8 GB yetmemeye başladı. Ben de RAM'lerimi yükseltmek istiyorum. Ama ne marka ne model almam gerektiği hakkında hiçbir fikrim yok. Bu konuda beni aydınlatırsanız çok sevinirim. Yeni alacağım RAM'in fiyatına bağlı olmakla beraber ya 8+8 yapmayı düşünüyorum. Ya da bir RAM soketinden 4 GB RAM'i çıkartıp onun yerine yeni alacağım 8 GB + bilgisayarın üstünde olan 4 GB düşünüyorum. Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

8+8 sizin için daha iyi olacaktır. Öncelikle anakartınızın desteklediği MHz değerlerine göre RAM'leri seçmeniz uygundur. Güzel performans için Kingston veya Crucial markalarını tercih etmenizi öneririm.

Hocam cpuZ den ram değerlerinizi atabilirmisiniz ona göre öneri yapalım.

8+8 sizin için daha iyi olacaktır. Öncelikle anakartınızın desteklediği MHz değerlerine göre RAM'leri seçmeniz uygundur. Güzel performans için Kingston veya Crucial markalarını tercih etmenizi öneririm.
Hocam cpuZ den ram değerlerinizi atabilirmisiniz ona göre öneri yapalım.
Ekran görüntüsü 2023-11-30 230133.pngEkran görüntüsü 2023-11-30 230154.png 2 .pngEkran görüntüsü 2023-11-30 230221.png3.png

@EnesHCKYL dediğiniz ekran görüntülerini paylaşmış bulunaktayım sizden bilgi beklemekteyim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı