Laptopta RTX 3050 Ti ve 3060 arasındaki fiyat farkına değer mi?

Laptopu hangi amacla aldıgına baglı. Tamamen oyun odaklı alacagım dersen verilebilir 3060 birkaç tık daha uzun omurlu olur. Ama 3050 Ti tabii ki kotu bir kart degil ama fark var mı dersen var. Bence 4000 TL'yi verebilecek paran varsa al eger yoksa borc alacaksan alma.
Tamamen oyun amaçlı değil. Çalıştıracağım en baba oyun da GTA 5 seviyesinde olacak muhtemelen.

Tamamen oyun amaçlı değil. Çalıştıracağım en baba oyun da GTA 5 seviyesinde olacak muhtemelen.

Öyleyse 3050 Ti cok bile senin icin. Tabii kafanda neler var, şartlar ne tam olarak bilmiyorum ama sunu söylemek istiyorum. Eger ben laptop alacağım kendi kendine bozulana kadar ornegin 5 yıl 6 yıl kullanacağım demiyorsan 1650'li bir laptop alırsın, sanırım 13-15 binlere bulunuyor diye hatırlıyorum. Ha ben simdi alacağım daha sonra benim masaustuyle isim olmaz dersen 3060'lı olana bile yonelebilirsin. Bunu sunun icin söyledim. 10X (2.el ekran kartı) fiyata aldığın bir kasanın performansını anca 25-30X fiyatlı bir laptopta bulabiliyorsun. Dolayısıyla acil bir laptop ihtiyacın varsa veya universite icin vs alacaksan, genel olarak 1050 Ti'li bir laptop bile isini görür. Dolayısıyla almısken bana ust seviye oyunları oynatsın diye 10-15k fazladan para vermene gerek yok bence. Ben 2 ay once 5500'e 3060 Ti aldım diger bilesenleri sıfır alsan 11-12K civarına geliyor. Bir dusun derim. Biraz karmasık bir yazı oldu ama dedigim gibi şartları bilmedigim icin tam bir şey diyemedim. Bir faydası dokunursa ne mutlu bana.

Yeni konular

Geri
Yukarı