Laptopta telefon şarj ederken performans düşüşü olur mu?

Wolynx

Hectopat
Daha fazla  
Aklıma garip bir soru geldi. Laptop 180W adaptörden gücünü çekiyor, bir yandan telefonumu şarj etmeye çalışıyorum. Bu durumda performans düşüşü olur mu? Özellikle oyunlar açısından performans düşüşü yaratır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu durumda olmaz fakat, laptop kullanıldıkça, bataryası eskimeye başladıkça şarjda kullanımlarda ısınmadan dolayı takılma ve donmalar yaşatır. Özellikle şarj tamamen dolu iken, yüksek yükte hala şarj alıyor ise. Yüksek kaliteli modelleri bilmiyorum ama benim kullanım deneyimime göre, düşük ve orta sınıf modellerde, kullanım süresine bağlı olarak yaşadığım durum bu.

Sorumun önemli bir kısmını pas geçmişim. Herkese yanıtları için teşekkür ederim öncelikle.

Şimdi adaptör 180W, Oyun açtığımda sistem kaç Watt çeker bilmiyorum ama ekran kartı ve CPU belli bir miktarını ya da oyun esnasında tamamına yakın çekiyor mu gücü ? Laptop adaptörünü laptopa ardından telefon şarj kablosunu da laptopa takınca 180W'ın üstüne çıkamaz ve bu sefer sistemden mi yemeye başlar ? Bu yemenin sonucu olarak performans kaybı yaşatır mı ?

Yeni konular

Geri
Yukarı