Laptopta Wi-Fi açık olduğu zaman internet ve ağ bağlantısı kopuyor

Merhaba laptop da Wireless açık olduğu zaman internet ve ağ bağlantısı kopuyor. Wireless'i kapattığım zaman ağ ve internet düzeliyor. Yani kısacası laptop da Wireless ve ağ üzerinden gelen interneti aynı anda kullanamıyorum. Birini kullanırken öbürü otomatik kopuyor. Problem hakkında yardımcı olur musunuz? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba laptop da Wireless açık olduğu zaman internet ve ağ bağlantısı kopuyor. Wireless'i kapattığım zaman ağ ve internet düzeliyor. Yani kısacası laptop da Wireless ve ağ üzerinden gelen interneti aynı anda kullanamıyorum. Birini kullanırken öbürü otomatik kopuyor. Problem hakkında yardımcı olur musunuz? Teşekkürler.

Hocam çok anlaşılır olmamış, özetle;
Bilgisayara hem Ethernet kablosu takılı, hem de bilgisayar Wi-Fi'ya bağlı, kablo takınca Wi-Fi otomatik olarak düşüyor mu demek istiyorsunuz? Yoksa bilgisayar internete bağlıyken telefondan vs. mi internet kesiliyor.

Daha anlaşır şekilde açıklamaya çalışayım. Cepbtelefonu ile laptop üzerinden internete bağlanmak için laptopun mobil etkin noktasını açtığımda sorunsuz çalışıyor. Burada problem yok. Fakat mobil etkin noktayı açar açmaz laptopun interneti ve ağı gidiyor. Laptop üzerinden internete giremiyorum. Birna rağmen telefon ile internete girip devam ediyorum.

Daha anlaşır şekilde açıklamaya çalışayım. Cepbtelefonu ile laptop üzerinden internete bağlanmak için laptopun mobil etkin noktasını açtığımda sorunsuz çalışıyor. Burada problem yok. Fakat mobil etkin noktayı açar açmaz laptopun interneti ve ağı gidiyor. Laptop üzerinden internete giremiyorum. Birna rağmen telefon ile internete girip devam ediyorum.

Devamında laptopun mobil etkin noktasını kapattığımda laptop üzerinden internete girmeye başlıyorum.

Devamında laptopun mobil etkin noktasını kapattığımda laptop üzerinden internete girmeye başlıyorum.
Hocam bu operatörler mobil veriden internet paylaşımına bir tarife getirdi yanlış değilsem. Ücretli olması lazım o paylaşım muhabbetinin belki ondan kaynaklıdır. Paylaşım yaptığınız cihaz o yüzden ağdan düşüyor olabilir.

Cevabınız için teşekkürler. Fakat mesele yanlış anlaşılmış. :)) interneti kopan laptoptur. Telefon veya başka harici cihazlarda problem yok. Laptopun mobil etkin noktası var. Onu açtığım anda laptop ile internete ve ağa giremiyorum. Laptopun mobil etkin noktasını kapattığım anda laptop ile internete giriyorum. Açtığım zaman laptopun interneti gidiyor. Daha önceden böyle bir problem yoktu. Yaklaşık 1 aydır böyle. Yani buradaki bahsettiğim problem sadece laptop ile alakalıdır. Aşağıda resimde işaretli olarak görüldüğü üzere sağdaki mobil etkin nokta. Burayı aktif yaparsam laptop yani aynı bu cihazın internet ve ağı kullanılamıyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20220706_080543.jpg
    IMG_20220706_080543.jpg
    230,6 KB · Görüntüleme: 7
Windows sürücü güncellemesi yapmış olabilir. Bana driver ve windowsla ilgili bir durum gibi geldi.

Geri
Yukarı