Laptopta Wi-Fi - Bluetooth çalışmıyor

tasberkay

Hectopat
Herkese merhaba,

Gündüz ofiste çalıştıktan sonra bilgisayarımı akşam eve getirdiğimde Bluetooth ve Wi-Fi'ın çalışmıyor olduğunu fark ettim. Konuyla ilgili birkaç küçük araştırmadan sonra sorunun sürücüden kaynaklı olabileceğini öğrendim ve Wi-Fi sürücümü kontrol ettim. Tam da düşündüğüm gibi aygıt yöneticisinde Wi-Fi sürücüsün yanında (Intel Wireless-AC 9560 160MHz) sarı ünlem olduğunu gördüm. Önce aygıt sürücüsü üzerinden güncelledim bilgisayarı yeniden başlattım ama sorun devam etti, sonrasında biraz daha araştırdım ve silip tekrar yüklemeyi denedim. Sildikten sonra Dell'in kendi sitesi üzerinden bilgisayarım için uygun en güncel Wi-Fi ve Bluetooth ayrı iki sürücü indirdim, tekrar başlattım ama hala sarı ünlem vardı. Daha sonra Intel driver and Support assistant kurup oradan denedim lakin sanırım Intel tarafından kaynaklı bir sorun olmalı ki yükleme gerçekleştirilmedi %0'da kaldı. En son çare olarak mevcut sürücünün ismini aratıp yine Intel sitesi üzeriden bir driver indirip yeniden başlatıp tekrar denedim ama yine sonuç hüsran.

Konuyu bir arkadaşıma danıştığımda sorunun yazılımsal değil donanımsal da olabileceğini söyledi, yani direkt modül bozulmuş olabilir dedi, sorunun donanımsal olup olmadığını kolay bir şekilde öğrenme yöntemi var mıdır? Yoksa sorun yazılımsal mıdır ben mi hata yapıyorum ya da nerede yapıyorum?

Teşekkürler.

Sistem:
Dell G5 5587 Gaming laptop.
GTX 1060.
i7-8750h
16 GB RAM.
Windows 10 X64.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-03-19 at 21.43.21.jpeg
    WhatsApp Image 2021-03-19 at 21.43.21.jpeg
    160,3 KB · Görüntüleme: 306
Son düzenleyen: Moderatör:
Bu iki linkten 64 bit olanları indirip kurmayı dene bakalım.

Bu iki linkten 64 bit olanları indirip kurmayı dene bakalım.
Malesef ki konuyu açmadan önce bunları indirip de denemiştim, mevcut sürücüyü kaldırmama rağmen pcyi yeniden başlattığımda ünlemli bir şekilde geri dönüyor, bu indirdiklerim de aygıt sürücüsünde hiç gözükmüyor.
Malesef ki konuyu açmadan önce bunları indirip de denemiştim, mevcut sürücüyü kaldırmama rağmen pcyi yeniden başlattığımda ünlemli bir şekilde geri dönüyor, bu indirdiklerim de aygıt sürücüsünde hiç gözükmüyor.
aygıt yöneticisi*
aygıt yöneticisi üzerinden cihazı kaldırıp, Eylem - Donanım Değişiklerini Tara sekmesinden baştan yükleyince sorun çözüldü gibi duruyor şimdilik, teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı