Çözüldü Laptopta Windows BOOT etmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

otto_kahn

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,

Laptopumda SATA girişinde SSD takılı. Bilgisayar elektrik alıyor, açma tuşuna basınca açılıyor. Anakart markası yazıyor, BIOS için F2 recover için F4 falan yazıyor ama sonra ekran sürekli yanıp sönüyor. Yanıp sönmesi şöyle oluyor; 2-3 saniye düz kapalı ekran, 2-3 saniye ışıklı ama yine siyah ekran. Sürekli bu döngü devam ediyor. Arkasını açtım, soketleri tek tek denedim. SSD'nin bağlı olduğu soketi çıkarıp taktım. BIOS'a girince orada SSD'yi görüyor.

Çözüm
HDMI ile harici momon, töre bağladım, harici ekranda simsiyah oldu.

Uğraşlar sonucu ekran yine eskisi gibi oldu. Yani BIOS'a girebiliyorum. Yanıp sönme devam ediyor. USB belleği görmüyor, recover için F4'e basdığımda tekrar yanıp sönmeye devam ediyor. Nasıl boot edebilirim?

SSD'yi söktüm USB ile başka bilgisayara bağladım, sorunsuz. Laptopa taktığımda BIOS açılıyor, boot menüsü açılıyor ve boot menüsünde SSD'yi görüyor ama boot etmiyor. Sürekli ekran yanıp sönüyor siyah arka planda.

[ÇÖZÜLDÜ]

Laptopu pişmaniye gibi parçaladım. Ekranı ve paneli dahil. Acaba Flex kabloda mı sıkıntı var, anakartta mı, SSD'de mi diyerek. 2010-11 yılında aldığım bir laptoptu. Son olarak BIOS'da ayarları değiştirdim. UEFI ve legacy ayarlarını değiştirdim bu şekilde boot etti, Windows'u açtı.
HDMI ile harici momon, töre bağladım, harici ekranda simsiyah oldu.

Uğraşlar sonucu ekran yine eskisi gibi oldu. Yani BIOS'a girebiliyorum. Yanıp sönme devam ediyor. USB belleği görmüyor, recover için F4'e basdığımda tekrar yanıp sönmeye devam ediyor. Nasıl boot edebilirim?

SSD'yi söktüm USB ile başka bilgisayara bağladım, sorunsuz. Laptopa taktığımda BIOS açılıyor, boot menüsü açılıyor ve boot menüsünde SSD'yi görüyor ama boot etmiyor. Sürekli ekran yanıp sönüyor siyah arka planda.

[ÇÖZÜLDÜ]

Laptopu pişmaniye gibi parçaladım. Ekranı ve paneli dahil. Acaba Flex kabloda mı sıkıntı var, anakartta mı, SSD'de mi diyerek. 2010-11 yılında aldığım bir laptoptu. Son olarak BIOS'da ayarları değiştirdim. UEFI ve legacy ayarlarını değiştirdim bu şekilde boot etti, Windows'u açtı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı