Laptop'tan Dönüştürücü ile Monitör Bağlantı Sorunu

Eldureath

Decapat
Merhabalar, ben Dell 7577 Laptop sahibiyim ve elimde Philips 236V4 (1920x1080 çözünürlüğünde) monitör var. Resmini koyacağım HDMI to VGA dönüştürücüyü satın alarak monitörü de kullanmak istedim. Ancak dönüştürücü ile monitörü bağladığımda herhangi bir oyun açtığımda ekran gidiyor ( oyunu 1920x1080 çözünürlüğün aşağısına çektiğimde ekran geliyor) ve gelmiyor, normal kullanım esnasında gidiyor 1 saniye sonra geliyor ve hareketli-hareketsiz yeşil noktalar çıkıyor. Dönüştürücü bozuk mu diye denemek açısından kuzenimin bilgisayarında denedim. Kendisi de sadece VGA girişli bir monitör kullanıyor ve onun monitörü 1360x768 çözünürlüğünde. Dönüştürücü sıkıntısız şekilde 1 gün boyunda çalıştı ve herhangi bir oyuna girip rahat şekilde oynadı. Bende eski LG E1941 (1360x768 çözünürlüğünde) monitörü çıkarıp denedim ve yine aynı şekilde yeşil noktalar gözüküyordu. Neyden kaynaklanıyor olabilir acaba ?

9471970574386.jpg

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı