Çözüldü Laptoptan PC'ye oyun aktarmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Blackfox07

Hectopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Merhabalar,
Ben yeni bir sistem topladım ama oyun indirmek için beklemek istemiyorum.
Benim 7 yıllık laptopumun içinde Steam üzerinden yüklü olarak Rainbow Six Siege var ama ben bu oyunu tekrar yüklemek ile uğraşmak istemiyorum.
Acaba benim bu oyunu tekrar yüklemeden PC'ye atmamın bir yolu var mı?
Yoksa tekrar mı indirmem gerekiyor?

Çözüm
CTRL + C yapıp CTRL + V yaparsanız silinmez. USB 3 olan bir porta takın harddiski. Hala yavaş olursa Ethernet kablosu yöntemini uygulamak daha mantıklı olur.
HDD'yi tak, Steam'den görseldeki ayarı seç ve HDD'de ek klasör oluşturup yedekle.
Eki Görüntüle 663092

Ben tavsiye etmiyorum o şekilde yedeklemeyi. Ben yedeklemiştim işe yaramamıştı. El ile yedeklemek daha mantıklı.

SteamLibrary > steamapps > common > Tom Clancy's Rainbow Six Siege dosya yolunu izleyin. Oradan "Tom Clancy's Rainbow Six Siege" dosyasını harddiske atın. Yeni bilgisayarda da Steam kütüphanesi oluşturup aynı dosya yoluna o klasörü atın.

Ben tavsiye etmiyorum o şekilde yedeklemeyi. Ben yedeklemiştim işe yaramamıştı. El ile yedeklemek daha mantıklı.

SteamLibrary > steamapps > common > Tom Clancy's Rainbow Six Siege dosya yolunu izleyin. Oradan "Tom Clancy's Rainbow Six Siege" dosyasını harddiske atın. Yeni bilgisayarda da Steam kütüphanesi oluşturup aynı dosya yoluna o klasörü atın.
Peki ben bunu HDD'ye atarsam laptop da olan oyun silinir mi?
Bir de çok yavaş bir şekilde HDD'ye kopyalıyor, ben bu hızı nasıl yükseltebilirim?
P00910-115944.jpg

CTRL + C yapıp CTRL + V yaparsanız silinmez. USB 3 olan bir porta takın harddiski. Hala yavaş olursa Ethernet kablosu yöntemini uygulamak daha mantıklı olur.

Tamam, sağ olun. Sorun çözüldü.

Bu işlemi en hızlı CAT6 kablo ile yapabilirsiniz, ben bu yöntemi kullanıyorum sürekli. Arkadaşın paylaştığı wikihow makalesi yardımcı olacaktır.

Şu an PC'yi tam toplamadım. RAM ve SSD'nin gelmesini bekliyorum.
Zaten onlar gelene kadar ben bu oyunları Harici HDD'ye kopyalamış olurum.

Geri
Yukarı