Laptopu 4K TV'ye bağlama

oytunjo

Hectopat
Öncelikle iyi günler.

Şöyle garip bir durum var. Bu laptopu kullanıyorum. Bu TV'ye bağlıyorum.

FIFA'yı falan TV'de oynamak istiyorum. 4K değil 1080P yeterli. Şöyle ki, HDMI kablo ile bağladığımda 2 ekranda da görüntü olduğunda TV'de görüntü gayet akıcı oluyor. Ama sadece 2. ekranda göster dediğimde, orijinal 4K 30Hz yapsam da 1080P 60Hz yapsam da oyun akıcı oynanmıyor. FPS 150'lerde ama herzi çok düşük gibi duruyor.

Kablo muhtemelen çok iyi bir kablo değil ama ekranları yinele dediğimdeki performansı verse yeter bana, ancak sadece 2. ekranda göster dediğimde o şekilde akıcı olmuyor. Nedeni ne olabilir sizce? Orijinal çözünürlükte sorun muhtemelen Herzle ilgili, ama 1080P 60 Hz'de neden aynı yavaşlık var onu çözemedim. Değişik bir durum, aklıma çözüm olarak Display Port to HDMI kablo ile 4K 60Hz görüntü alma fikri geldi. Ancak kablo 100 TL civarı boşa para gitmesin istiyorum çünkü dediğim gibi ekranları yinele deyince gayet akıcı görüntü alıyorum ki GTX 1650 ile 4K'da da oyun oynanmaz zaten kolay kolay.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı