Laptopu bataryasız kullanmak

MuhammeTrkmen

Yoctopat
Daha fazla  
Cümleten selamünaleyküm arkadaşlar benim kafama takılan konu var laptopum eski oldugu için bataryası öldü yeni batarya almak istedim ama yan sanayi olduğu için almadım orijinalini bulamadım bataryasız kullanmayı düşünüyorum ama çekiniyorum laptop pert olur diye bataryasız kullanmak ne kadar mantıklı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Cümleten selamünaleyküm arkadaşlar benim kafama takılan konu var laptopum eski oldugu için bataryası öldü yeni batarya almak istedim ama yan sanayi olduğu için almadım orijinalini bulamadım bataryasız kullanmayı düşünüyorum ama çekiniyorum laptop pert olur diye bataryasız kullanmak ne kadar mantıklı acaba?

Sıkıntı olmaz elektrik gittiğinde direk kapanır PC bir de HDD varsa bu şekilde kapanması HDD'yi zamanla öldürür.

Benim de bir aralar laptopumun bataryası virüs kapmıştı yaklaşık 2 sene o bilgisayarı sadece şarja takılıyken kullandım hiçbir problem yaşamadım bir kaygınız çekinceniz olmasın.

Fiş çok sallanıyorsa çıkma ihtimaline karşı yuvada dursun. Eski laptopum aynı şekilde, fişten çıkarsam bütün bilgilerin vs. gümler kaydetmeden.
Benim de bir aralar laptopumun bataryası virüs kapmıştı yaklaşık 2 sene o bilgisayarı sadece şarja takılıyken kullandım hiçbir problem yaşamadım bir kaygınız çekinceniz olmasın.

Bataryada işlemci bile yok, nasıl virüs kaptı ki?

Fiş çok sallanıyorsa çıkma ihtimaline karşı yuvada dursun. Eski laptopum aynı şekilde, fişten çıkarsam bütün bilgilerin vs. gümler kaydetmeden.

Bataryada işlemci bile yok, nasıl virüs kaptı ki?
Bilmiyorum bende hocam Bilgisayarcı virüs demişti belki bataryayı çalmıştır.

Aleyküm selam hocam. Yan sanayi almayın bence. Yeğenim pc ye aldık ucuz diye bir ay gitmedi. Bir yıldır pc şarj aletiyle çalışıyor bir problem olmadı tabi elektrik kesintileri çok olursa disklerde problem yaşanabilir. Şarj aletini çıkarmadan pc nin kapandığından emin olup fişini çekin.

Çalmıştır. Bildiğin güç çıkışı var bataryada. Bakkallara emanet etmektense mikro lehim öğrenip kendim işimi görürüm diye düşünüyorum ben.

Bizim mahalledeki kasap bile daha çok anlıyordur bu işlerden. Kasaba güvenirim de mahalle bilgisayarcısına güvenmem.

Yeni konular

Geri
Yukarı