Laptopu çok uzun süre şarjda kullanma

TheBigLemonHD

Decapat
Yer
Denizli
Arkadaşlar gün içinde genellikle çok fazla işim oluyor ve laptop yaklaşık 11 saat açık oluyor.(Abartmıyorum) Bu yüzden şarj bitince tak çıkar olmasın diye sürekli şarjda kullanıyorum. Bu yüzden ilerde bir sorun çıkar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ilerde olabilir, batarya değişimi yaparsın. Tahminime göre 3 sene falan sonra olabilir.

Evet batarya ömrünü kısaltıyor. 2-3 Sene sonra bataryayı değişmediğin sürece hep şarja bağlı kullanmak zorunda kalabilirsin.

Sorun çıkmaz. Çünkü bataryanız %100 dolum oranına ulaştığı an bilgisayarınız gerektiği gücü direkt olarak adaptörden çeker. Bataryadan değil.

Batarya maliyetinden kaçınmak için cihazın riske atılmaması taraftarıyım. O bataryayı kullanmasanız dahi zamanı geldiğinde zaten ölecektir fakat en azından dalgalanan elektrik bağlantısı sonucu cihaz direkt olarak etkilenmeyecektir diye düşünüyorum. Haftada bir kez veya ayda birkaç sefer yukarıda arkadaşımız da yazdığı gibi bataryada kullanırsanız daha sağlıklı olacaktır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…