Laptopu kapattıktan sonra ne yapmalıyım?

ff.genco

Picopat
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
babasının parasını yiyor
Merhaba, şimdi laptopu Windows'tan kapattıktan sonra (batarya takılı değil adaptörde kullanıyorum) fanlar durduktan sonra hemen mi prizden çıkarayım yoksa biraz beklemeli miyim? Laptop kapandıktan sonra fare ve klavyeyi çıkarmalı mıyım? Bir de laptopun kapağını kapatmalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, şimdi laptopu Windows'tan kapattıktan sonra (batarya takılı değil adaptörde kullanıyorum) fanlar durduktan sonra hemen mi prizden çıkarayım yoksa biraz beklemeli miyim? Laptop kapandıktan sonra fare ve klavyeyi çıkarmalı mıyım? Bir de laptopun kapağını kapatmalı mıyım?

Hiçbir şey ister kapatın ister kapatmayın alakası yok kapansın yeter.

Laptop kapanınca bir kullanım olmayacak, fişi çekebilirsiniz. En azından eski laptop'ımda bir sorun yaşamadım. Yaşanacağını da sanmam. Kapak kapalı kalabilir.

Bunu nerede görsem tanırım. Yeni laptop almış arkadaş sendromu bu. Tamamen kapandıktan sonra bırak gitsin. Fare klavye çıkarmana gerek yok. Hatta prizi çıkarmana bile gerek yok. Çoğu bilgisayar tamamen dolduktan sonra elektrik almayı kesiyor.

Hocam sanırım yeni bir laptop almışsınız ve çok dikkatli kullanmaya çalışıyorsunuz 😅. Fare ve klavyeyi sökmenize gerek yok. Fanlar durduktan sonra bilgisayarı fişten sökebilirsiniz ama pek önemli değil. Onun dışında laptopun kapağını kapatmanız da zorunlu değil.

Oyun oynadıktan sonra laptop'u direk kapatma, önce bir süre bekle fanlar çalışsın ve laptop'u soğutsun öyle kapat.

Kesinlikle yeni laptop almış insan heyecanı. Güzel bir heyecandır başta. Sonra her şey gibi ondaki heyecanda biter sonra üzeri toz kir, ekrandan garip lekeler vs 😁 kapattıktan sonra hiçbir şey yapmana gerek yok ama prizde bırakmasan daha iyi kullanacağında geri tak. Güvenlik nedeniyle prizde çalışmayan birşeyde olsa takılı bırakmamak lazım. Ekranı tozlanmasın diye kapatabilirsin.

Mesajlarınız için teşekkür ederim iyi günler.

Neden bataryasız kullanıyorsunuz? Öyle kullanmak biraz riskli.

Bundan önceki laptopum anakartı yandığı için servise gitti ve tamiri yapıldı ve elime ulaştı ve tekrar anakartı yandı servise göndertirdim bu arada ben gönderemiyordum buradaki bilgisayarcıya veriyordum o gönderiyordu servise ve bu sefer elime ulaştığında bataryayı çıkarıp kullanmamı söyledi bende belki bataryada sıkıntı vardır diye çıkarıp kullanıyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı