Laptopu satıp masaüstü sistem toplamaya değer mi?

• Konuyu başlatan TLPA
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 890

Sizce hangisi mantıklı?

• MSI GP76 LEOPARD 11UG-205XTR - 17.3" 144 Hz - (Intel Core i7-11800H-Nvidia GeForce RTX 3070 Laptop)

• Sat, o parayla daha iyi masaüstü toplanır.

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.

TLPA

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
MSI GP76 Leopard 11UG-205XTR - 17.3" 144 Hz - (Intel Core i7-11800H - NVIDIA GeForce RTX 3070 Laptop) sisteme sahibim, bu sistemi alırken çok fazla dolaşacağımı öngörmüş ve hali hazırdaki masaüstü sistemimi satmıştım. Şimdi işlerde değişiklik oldu ve çok şükür artık sabit bir işe sahibim, şehir dışına çıkmak gibi durumlar artık yaşamıyorum. Dolayısıyla makinenın taşınabilir olmasının çok bir espirisi kalmadı. Makinadan son derece memnunum ancak 27 inç monitörden 17.3 monitöre düşünce ister istemez ekran küçük geliyor. Şu anda makinenın kendisi ve güzel bir farem var. Makinayı satıp masaüstü sistem mi toplasam acaba diye düşündüm, dün akşam kabaca bir hesap yaptım, fiyat olarak işin içinden çıkamadım. Sanırım bu makineyı şu anda 35.000 liraya satabilirim. Özetle, zarar etmeden sistemi masaüstüne çevirmeyi planlıyorum. Forumdaşların tavsiyesi bu konuda ne olur merak ediyorum. Saygılarımla.

20211016_174947.jpg

20201212_162502.jpg

Monitör alıp devam etmek de aslında mantıklı geliyor, e yanına bir klavye tabii. F/P dengesi ne olur bilinmez.

Son düzenleyen: Moderatör:
Açıkcası ben laptopta oyun oynamaktan keyfi alamadım. Masaüstü her zaman daha keyifli. Ancak o parayı ha diyince verip senin laptopunu alacak birini bulman zor.

Açıkcası ben laptopta oyun oynamaktan keyfi alamadım. Masaüstü her zaman daha keyifli. Ancak o parayı ha diyince verip senin laptopunu alacak birini bulman zor.
Sarı siteye koyarım alan alır ya, çokta sorun değil, kullanılıyor işte mis gibi makina. :kalp:
35 bin liraya zor satarsın.
Kabaca hesap işte, anca eder o kadar. Sıfır ayarında makina.
1. Mesajda dediğim gibi, ihtiyaçlar doğrultusunda masaüstü bilgisayarı satıp laptop aldım. Ancak şu anda hayatımda büyük değişiklikler oldu ve laptoba ihtiyacım pek yok. Performans olarak kesinlikle üzmüyor beni, fazlasıyla memnunum. Hava atmak gibi olmasın, belki şu forumdaki çoğu masaüstü sistemi performans anlamında üzer. Bu yüzden zarar ederek masaüstü sisteme geçmek mantıklı değil, kullanım ömrü 5 yıl desem, ki fazlası bile olabilir. Kullanırım ben bunu ne olacak?
Satılmaz bana göre, laptop taraftarıyım ben.
İmzanda gördüğüm için soruyorum hocam, bu makinaya 2x16GB hangi ram kiti gider sence? :D
Valla bana da mantıklı gelen harici klavye ve monitörden yana, hem yine istediğim yere götürürüm, performans olarak kesinlikle üzmeyen bir sistem.

Miningciler sağolsun ekran kartları cep yakıyor, dün akşam kabaca DDR5 sistem toplayayım dedim 50.000 lira oldum, artısı var eksisi yok fiyatın.

Son düzenleme:
Sarı siteye koyarım alan alır ya, çok da sorun değil, kullanılıyor işte mis gibi makine. :kalp:

Kabaca hesap işte, anca eder o kadar. Sıfır ayarında makine.

1. mesajda dediğim gibi, ihtiyaçlar doğrultusunda masaüstü bilgisayarı satıp laptop aldım. Ancak şu anda hayatımda büyük değişiklikler oldu ve laptopa ihtiyacım pek yok. Performans olarak kesinlikle üzmüyor beni, fazlasıyla memnunum. Hava atmak gibi olmasın, belki şu forumdaki çoğu masaüstü sistemi performans anlamında üzer. Bu yüzden zarar ederek masaüstü sisteme geçmek mantıklı değil, kullanım ömrü 5 yıl desem, ki fazlası bile olabilir. Kullanırım ben bunu ne olacak?

İmzanda gördüğüm için soruyorum hocam, bu makineye 2x16 GB hangi RAM kiti gider sence? :D
Vallahi bana da mantıklı gelen harici klavye ve monitörden yana, hem yine istediğim yere götürürüm, performans olarak kesinlikle üzmeyen bir sistem.

Miningciler sağ olsun ekran kartları cep yakıyor, dün akşam kabaca DDR5 sistem toplayayım dedim 50.000 lira oldum, artısı var eksisi yok fiyatın.

Nasıl bir toplama 50 bin tuttu ya hu :D
3070 Ti 14-20 bin zaten tek başına.
RAM'lere 5 bin anakart kasa 5 bin PSU 2 bin desen işlemciye 5-10 bin gene tutmaz.

Nasıl bir toplama 50 bin tuttu ya hu :D
3070 Ti 14-20 bin zaten tek başına.
RAM'lere 5 bin anakart kasa 5 bin PSU 2 bin desen işlemciye 5-10 bin gene tutmaz.

Kaba hesap yaptım. Monitör, klavye, hoparlör koyuyorsun bir de fiyata. Kasa 2K falan, SSD alacaksın oda 2K falan, DDR5 anakartlar 5k, belleklerde hemen hemen 5k, 5800 XT taksam oda hemen hemen 5k, bu sisteme yakışır güzel bir monitör en az 4-5k, klavye de en az 1K desek, e bir de güzel bir 2+1 ses sistemi alayım desem yanına(fiyatlarını hiç bilmiyorum, bakmadım.) oda yine 1k vardır. Hayırlı işler yani.

Durumun özeti;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Anca DDR4 toplanır belki daha uyguna, iş görür de ama eski teknoloji olur. Geçiş dönemi şu anda. Şu anki laptop DDR4 ama DDR5 olsa da aman aman bir fark olacağını düşünmüyorum.

Geri
Yukarı