Laptopu sürekli açık bırakmak zararlı mı?

Serin çalışırsa hiçbir şey olmaz. Ama laptop olduğu için 60 derecede stabil tutabilir misiniz bilemem. Normalde bu işin masaüstü ile yapılması gerekir.

Serin çalışırsa hiçbir şey olmaz. Ama laptop olduğu için 60 derecede stabil tutabilir misiniz bilemem. Normalde bu işin masaüstü ile yapılması gerekir.
Tamamen ayar ve kasa kalitesine bağlı. Tulpar T7 V25.1 modeli bu şekilde mesela, ek bir fan vs de bulunmuyor altında şu an.
1641641305720.png

Tamamen ayar ve kasa kalitesine bağlı. Tulpar T7 V25.1 modeli bu şekilde mesela, ek bir fan vs de bulunmuyor altında şu an.
Eki Görüntüle 1264168
Bende aynı model ile kazım yapmayı denedim 8 saat. En fazla 49 dereceyi görmüş ekran kartı. Ama herkes yok bataryasını bozarsın yok adaptörü bozulur yok ekran kartının ömrü kısalır dediği için cesaret edemedim devam etmeye. Siz ne zamandır yapıyorsunuz? Bir sorun oluştu mu bataryada vesaire? Önerir misiniz bu model ile kazım yapmayı?

Merhaba,

MSI marka bir laptop sahibiyim. i7-7700 HQ & GTX1070.

Bir kripto işi için bilgisayarı 7/24 açık bırakmayı düşünüyorum. Chrome ve TeamViewer açık olacak sadece.
Her gün sürekli açık kalması gerekiyor. Gün içinde 1-2 saat, haftada 1-2 gün geceleri kapatabilirim.
Fişe takılı şekilde çalışacak. Ekrana görüntü vermeme gerek yok.

Bu şartlar altında çalışsa bir sorun yaşar mıyım, ömür ve performans açısından.(1 sene böyle devam edeceğini varsayalım)

Yaşayabilirsin hocam.

Bende aynı model ile kazım yapmayı denedim 8 saat. En fazla 49 dereceyi görmüş ekran kartı. Ama herkes yok bataryasını bozarsın yok adaptörü bozulur yok ekran kartının ömrü kısalır dediği için cesaret edemedim devam etmeye. Siz ne zamandır yapıyorsunuz? Bir sorun oluştu mu bataryada vesaire? Önerir misiniz bu model ile kazım yapmayı?
26.11.2021 tarihinde almışım, o tarihten beri çalışıyor. Ben bataryanın bağlantısını söktüm, direkt prizden güç alıyor. Dolup boşalacağı için ömrüne eksi etkisi var.

Yeni konular

Geri
Yukarı