Laptopu sürekli şarjda tutmak sakıncalı mıdır ?

Gosh

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar benim bir sorum var. Benim laptopum oyun oynarken şarjdan çıkartırsam oyunlar kasıyor birçok yöntem denedim ama olmadı yüksek performansa aldım vesaire her şeyi yaptım olmadı. Laptopumun bataryası da çıkmıyor maalesef, ben sürekli oyun oynadığım için sürekli şarjda tutuyorum arada bir çıkartıyorum sıkıntı olur mu bataryanın ömrü için ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarınızın modelini yazmamışsınız. Tahminen şarj kablosunu prizden çektiğiniz zaman bilgisayar, dahili ekran kartına geçiyor olabilir. Ya da yüksek performans modundan, güç tasarrufu moduna. Bunu bir kontrol edin.

ekran kartın ne eğer amd ise masaüstünde boş biyere sağ tıkla oradan grafik özellikleri var ona tıkla ve açılan pencerede menü kısmında güç olacak güç deki alt menüleri aç orada PowerPlay ™ ve Geçişli Grafikler Genel Ayarı ndaki iki toplam dört ayarı yap yine olmuyosa masaüstünde boş biyere sağ tıklayıp değiştirilebilir grafikleri yapılandır a tıkla tüm uygulamalar menüsünü aç uygulamanı bul oradan yüksek performansa al bu ayar eğer oyun inteli kullanıyosa amd ye geçer. eğer oyunnu bulamıyorsan uygulama ekle de oradan oyununu bul ekle yüksek performansa ata

1 yıllık deneyimime dayanarak şarjsız çalışmıyor takın şarja oynayın yapacak bir şey yok.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı