Laptopum HDD görmeme sorunu

tnrvrd

Kilopat
Daha fazla  
Oyun oynarken elektrik gitti bilgisayar kapandı. Tekrar açmaya çalıştığımda açılmadı sonra biosa girdim diski okumadığını gördüm bende diskin telef olduğunu sandım ancak başka laptopa taktığımda disk okundu. Köşede kullanmadığım 500 gb Toshibanın diskini bozulan laptopa taktım onuda okumadı. Sizce sorun hdd soketinde mi? Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Soketten ziyade anakart hasar görmüş olabilir. Cihazı komple kapatıp pilini çıkarın ve 10 dakika sonra tekrar çalıştırın. Sabit disk olmasa bile BIOS ekranının gelmesi gerek. Eğer gelmiyorsa cihaz arızalıdır. Bu durumda garantisi varsa servise gönderin.
Bios ekranı geliyor sadece taktığım harddiskleri görmüyor.

Soketten ziyade anakart hasar görmüş olabilir. Cihazı komple kapatıp pilini çıkarın ve 10 dakika sonra tekrar çalıştırın. Sabit disk olmasa bile BIOS ekranının gelmesi gerek. Eğer gelmiyorsa cihaz arızalıdır. Bu durumda garantisi varsa servise gönderin.
Ne yapmam gerek

Benim aklıma gelen özel birşey yok ama denemek istersen:
Batarya ve pili çıkarıp 10dk bekle, sonrasında sadece şarja bağla, pili takma. Değişen birşey varsa bildirirsin. Ek olarak aynı zamanda boot sıralamasında diskin gözüküyor mu diye bir kontrol et derim.

Benim aklıma gelen özel birşey yok ama denemek istersen:
Batarya ve pili çıkarıp 10dk bekle, sonrasında sadece şarja bağla, pili takma. Değişen birşey varsa bildirirsin. Ek olarak aynı zamanda boot sıralamasında diskin gözüküyor mu diye bir kontrol et derim.
Buda işe yaramadı malesef.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı