Çözüldü Laptop'um monitöre görüntü vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Protegrus

Hectopat
Daha fazla  
Herkese selam arkadaşlar,
Dizüstü bilgisayarımın ekranı kırık bu nedenle monitöre bağladım yaklaşık 6 aydır bu şekilde açıyordum. Bugün bilgisayarım monitörüme görüntü vermemeye başladı. Öncelikle monitörümün VGA kablosunu ve Power kablosunu değiştirdim görüntü yine yoktu. Ardından Laptop'u televizyona bağladım fakat yine görüntü gelmedi bende bu sebepten dolayı laptopumun görüntü kablosunu tekrar anakarta bağladım.

(Daha önce kabloyu anakarttan çıkardım çünkü anakartım direkt VGA'yı görsün böylece BIOS ekranına da girebilirim diye.)Bu şekilde yaptığımda laptopumun ekranına görüntü geldi fakat kırık olduğu için herhangi bir işlem yapamadım. Bilgisayarın açılışındada bir problem yok Windows açılıyor çünkü alt+F4 yapıp entera bastığımda bilgisayar sorunsuz kapanıyor.
Laptop markası: Acer Aspire E5-571.
Monitör markası: Fujitsu L20T-4.

Çözüm
Hocam üstün zeka olup her şeyi hatırlamak lazım :D.

Selam arkadaşlar sorunu çözdüm eğer başınıza böyle bir durum gelirse ve böyle bir şey ile karşılaşırsanız yapmanız gerekeni söylüyorum. Öncelikle bilgisayarcıya gittiğimde VGA yerinin bozulduğunu bu sebepten ekrana görüntü gelmediğini söyledi bende bu sebepten yeni ekran taktırmak istedim 0'ları 700 800 civarıydı. Şansıma gittiğim bilgisayarcıda 2.el bir ekran vardı bende zaten taktıracaktım 2.el gibi ucuzunuda bulunca direkt taktırdım. Monitöre görüntü verdiğimde yine gelmiyor fakat kullanma ihtiyacımda olmuyor zaten.
Allah Allah yani sorunun kaynağını tam olarak belirlemek için ne yapmam gerek?
Hem ayrıca 2 saat önce açılan ekran tak diye nasıl işlevini yitiriyor sebepsiz yere

Bence götürün. Sorunu anlayabilir :)

Hocam bu arada aklıma bir fikir geldi onu yaptıktan sonra bilgisayarcıya gideceğim. Şimdi laptopun direkt kendi ekranının kablosunu anakarta tekrar bağlayacağım böylece ekran gelecek.Sizde demiştiniz ayarlar değişmişti bende diye.Ben şimdi laptopun görüntüsünü monitöre geçirmek istiyorum.Bu ayarı nasıl yapabilirim nasıl monitöre geçirebilirim görüntüyü?

Hocam bu arada aklıma bir fikir geldi onu yaptıktan sonra bilgisayarcıya gideceğim. Şimdi laptopun direkt kendi ekranının kablosunu anakarta tekrar bağlayacağım böylece ekran gelecek. Sizde demiştiniz ayarlar değişmişti bende diye. Ben şimdi laptopun görüntüsünü monitöre geçirmek istiyorum. Bu ayarı nasıl yapabilirim nasıl monitöre geçirebilirim görüntüyü?

Hocam ekrana görüntü verdiğiniz anda işimiz kolay.
Sağ tık > görüntü ayarları > birden çok ekran > ekran 2 > ana ekran olarak seç. Hocam böyle yapılıyor yazıları tam hatırlamıyorum kusura bakma :D.

Hocam ekrana görüntü verdiğiniz anda işimiz kolay.
Sağ tık > görüntü ayarları > birden çok ekran > ekran 2 > ana ekran olarak seç. Hocam böyle yapılıyor yazıları tam hatırlamıyorum kusura bakma :D.

Sıkıntı yok hocam fakat görüntü gelmeden klavyeden yapabilme imkanımız var mı acaba?

Hocam üstün zeka olup her şeyi hatırlamak lazım :D.

Selam arkadaşlar sorunu çözdüm eğer başınıza böyle bir durum gelirse ve böyle bir şey ile karşılaşırsanız yapmanız gerekeni söylüyorum. Öncelikle bilgisayarcıya gittiğimde VGA yerinin bozulduğunu bu sebepten ekrana görüntü gelmediğini söyledi bende bu sebepten yeni ekran taktırmak istedim 0'ları 700 800 civarıydı. Şansıma gittiğim bilgisayarcıda 2.el bir ekran vardı bende zaten taktıracaktım 2.el gibi ucuzunuda bulunca direkt taktırdım. Monitöre görüntü verdiğimde yine gelmiyor fakat kullanma ihtiyacımda olmuyor zaten.

Çözüm
Çözmenize sevindim hocam.

Geri
Yukarı