Çözüldü Laptopuma uygun RAM'i nasıl seçebilirim?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Bütçe
1200 TL

Sadeben

Centipat
Daha fazla  
Merhaba,
Normalde bir ürünü almadan önce, kendim öğrenip araştırıp almayı tercih ediyorum(kimsenin vaktini almamak amacıyla). Yeni aldığım PC bazı işlemlerde RAM bakımından yetersiz kalıyordu ve böylece web de bakmaya çalıştım. Her RAM'in uyumlu olmayabileceğini öğrendim. Daha da öğrenirken mikron mevzusuna denk geldim. Cidden kafam burada durdu denebilir. Böylece bu konuda sizlerin tecrübelerinden PC'im için sorunsuz RAM'i bulmak istiyorum.
16 GB'lık DDR4 3200 MHz'lik bakıyorum.
Ekte PC'min linki, RAM fotosu ve CPU Z programından bazı fotoğraflar var.
Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• photo_2023-04-25_17-26-19.jpg
    photo_2023-04-25_17-26-19.jpg
    100,1 KB · Görüntüleme: 30
  • photo_2023-04-25_17-26-40.jpg
    photo_2023-04-25_17-26-40.jpg
    139,2 KB · Görüntüleme: 26
  • photo_2023-04-25_17-26-42.jpg
    photo_2023-04-25_17-26-42.jpg
    142,6 KB · Görüntüleme: 25
  • photo_2023-04-25_17-26-45.jpg
    photo_2023-04-25_17-26-45.jpg
    121,2 KB · Görüntüleme: 24
Garip bir şekilde gönderimi yeniden düzenleyemiyorum

Teşekkürler, yine de elde bütçe varken 16 GB'lık almak istiyorum

16+8 Flex channel olarak çalışır ve Dual'e göre daha az performans sunar, RAM gerektiren bir işle uğraşmıyorsanız veya sonradan +16 daha koymayacaksanız pek mantıklı olmaz.

16+8 Flex channel olarak çalışır ve Dual'e göre daha az performans sunar, RAM gerektiren bir işle uğraşmıyorsanız veya sonradan +16 daha koymayacaksanız pek mantıklı olmaz.

Birkaç ağır program sebebiyle istiyorum, oyun falan oynamak için değil. Performansına bakacağım aslında, diğerini yani SK Hynix olanı satabilirim

burdakiyle aynı ürün değil mi? ve daha da ucuz

Adminler gönderimi düzenleyemiyorum ve Technopat forum sayfasında mesajımı kimse görmüyor. Sizlerden bu konuda yardım istiyorum

Son düzenleme:
Birkaç ağır program sebebiyle istiyorum, oyun falan oynamak için değil. Performansına bakacağım aslında, diğerini yani SK Hynix olanı satabilirim

Buradakiyle aynı ürün değil mi? Ve daha da ucuz

Adminler gönderimi düzenleyemiyorum ve Technopat forum sayfasında mesajımı kimse görmüyor. Sizlerden bu konuda yardım istiyorum

Aynı ürün, attığım satıcı resmi Kingston satıcısı olduğu için oradan atmıştım. Amazon'dan da alabilirsin.

Aynı ürün, attığım satıcı resmi Kingston satıcısı olduğu için oradan atmıştım. Amazon'dan da alabilirsin.

Ürünü almaya karar verdim de bendeki SK Hynix 1Rx16, Amazon'daki 2RX8 sıkıntı olmaz değil mi?
amazonda aynı ürün için 1Rx16 da var ama 898 tl
2Rx8 ise 827 tl
en çok performans bu verir dediğinizi alacağım

ustam siparişi verdim, geldiğinde test edip sonucumu buraya atarım.O yüzden şimdilik konuyu kapatmıyacağım.
Yardımınız için içtenlikle teşekkür ederim

öncelikle ürün elime 3 mayıs çarşamba günü geldi.PC de herhangi bi sıkıntı yapmadı. memtest64 ile test ettim. PC nin açılış süresi 6 saniyeden 12 saniyeye çıktı. Kötü değil. Gerçekten hissettiğim fark bir sürü programı 8 gb ram de açtığımda pc fanı baya bayaa ses çıkarıyordu. Şimdi ise fan çalışmıyor denecek düzeyde. 8+16 şeklinde kullanıyorum. Ben aşırı memnunum.

Bi de anlamadığım ram elime geçtiği gibi piyasadaki çoğu ram 100 tl gibi bi zam geldi.
Ege Haneder a teşekkür ederim

Son düzenleme:

Geri
Yukarı