Laptopun Hoparlör Kısmından Gelen Cızırtı

Ulaş Çakmak

Decapat
Satın aldığım laptopum dün elime ulaştı ve biraz kullandıktan sonra hoparlör tarafında HDD yazma sesi gibi sesler geldiğini fark ettim. Ama laptopta sadece SSD var. Laptopun marka ve modeli: HP Pavilion Gaming CD-0012nt. Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Benim laptobumdan da bir ses geliyor. Fan sesi gibi, fanları kapattım ses devam ediyordu. Ters çevirdim pc yi kaydetmeye çalıştım ama bir kuşun azizliğine uğradım. PC nin markası monster bu arada. Sesi laptobun arkasından bakıldığında sağdaki boşluğundan geliyordu ses galiba ekran kartı tarafından. Burdan ne anlıyoruz sorun monsterdan kaynaklı olmayabilir :D (Ses dosyası eklenmiyormuş. )

Fanda, hoparlörde ya da kasada sorun olabilir. Kırık ya da çatlak varsa titretir her yeri.
Kırık yada çatlak yok. Yüksek ihtimalle ekran kartı fanı ile alakalı. Herhangi bir performans kaybı yaratmadığı için 2 yılın sonuna doğru servise götüreceğim. En azından değiştirirlerse garanti 2 yıl daha uzar 😀
Benim laptobumdan da bir ses geliyor. Fan sesi gibi, fanları kapattım ses devam ediyordu. Ters çevirdim pc yi kaydetmeye çalıştım ama bir kuşun azizliğine uğradım. PC nin markası monster bu arada. Sesi laptobun arkasından bakıldığında sağdaki boşluğundan geliyordu ses galiba ekran kartı tarafından. Burdan ne anlıyoruz sorun monsterdan kaynaklı olmayabilir :D (Ses dosyası eklenmiyormuş. )
Bende CD ye bir şey yazdırınca çıkan ses gibi bir şey geliyor. İki fanın arasında da ısı ızgaraları var daha çözemedim.

Öyle bir dünya yok. Yenisiyle değişim yapınca garantinin uzandığı falanda yok. Ben 2 telefon ve 1 PC değiştirdiler yenisiyle uzatma falan olmadı ve zaten olmuyor. Öyle bir şey olursa firma battı. :D
Tüh be tutmadı. 😀 Zaten ses yüksek ihtimalle fandan geliyor. Fanları oyun içinde en yüksek moda alınca ses bitiyor neredeyse. Ve o sayede ses baya azaldı artık kulak yaklaştırmak geliyor cızırtıyı duymak için.

Sen devre kartındaki bobinlerden geliyor olabilir. Coil Whine sorununu araştırınız.

Sen devre kartındaki bobinlerden geliyor olabilir. Coil Whine sorununu araştırınız.
GTX 970 Strix modelindeki gibi bir ses geliyor bana. Eğer bende de bu sorun varsa ne yapmam gerekir ve bilgisayarımda herhangi bir performans sorunu meydana gelir mi?
GTX 970 Strix modelindeki gibi bir ses geliyor bana. Eğer bende de bu sorun varsa ne yapmam gerekir ve bilgisayarımda herhangi bir performans sorunu meydana gelir mi?
Yine Technopat üzerinden açılan bir konuda gördüm bu ekran kartının sesini.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı