Laptopun kapağı açılmadan vidaları çıkarılırsa garantisi bozulur mu?

Laptopumun kapağını açmadan vidalarını çıkardım garantisi gider mi?

Günümüzde birçok laptopun içini açtığınızda garanti dışı kalmamakta. Fakat garanti dışı kalacağını belirten bir model kullanıyorsanız kitapçık içinde yer alan koşullara göre sınırlandırılır. Yani bazılarında kapağını açmak garanti dışı bırakırken bazılarında vida izi bile garanti dışı bırakmaktadır. Tabii elinizdeki laptopun kapağını açsanızda garanti dışı kalacağını düşünmüyorum.

Cihazın anakartına veya diğer bileşenlerine zarar vermediğiniz sürece hiçbir markanın içerisini açtığınız için cihazı garanti dışında bırakma yetkisi bulunmamaktadır. Zira cihazın içerisinde yükseltebilen/değiştirilebilen donanımlar içerdiği için bu hak tüketici hakları kapsamında korunuyor. Vidaları sökmeniz garantinizi etkileyen bir durum değildir. :)

Cihazın anakartına veya diğer bileşenlerine zarar vermediğiniz sürece hiçbir markanın içerisini açtığınız için cihazı garanti dışında bırakma yetkisi bulunmamaktadır. Zira cihazın içerisinde yükseltebilen/değiştirilebilen donanımlar içerdiği için bu hak tüketici hakları kapsamında korunuyor. Vidaları sökmeniz garantinizi etkileyen bir durum değildir. :)
Şimdi gönderdim teknik servise, vidaların alt tarafında mavi bir boya vardı umarım sorun çıkmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı