Laptopun şarjı %100 olmuyor

Cep telefonlarının bataryası da li-on. Onlar neden eskiyorsa seninki de o nedenle performansını yitiriyor. Kullanılan hücreler, devresi ve laptop sıcaklığına ne kadar maruz kaldığına göre ve şarj/deşarj sıklığına göre ama yavaş ama hızlı performanstan düşer.

Ne yapmam gerekiyor peki? bataryanın değişmesi mi gerekecek?

Merhaba benimde bilgisayarım 94 şarj oluyor hwmonitoru indirdim wear lewel 100 gösteriyor batarysı o kadar yıpransa şarj problemi daha fazla olmazmı cevaplarsanız sevinirim

Reis aynı sorunu şu an yaşıyorum. Naptın çözüm buldun mu yardımcı olursan sevinirim.

Aynı problem benim laptopda var, orjinal bataryasının üretimi yok, mecbur yan sanayi ürün aldım.
6. aya kadar sorun yoktu, şimdi böyle oldu. Normalde bataryanın aşınması doğal bişeydir ancak şöyle bir sorun var; %100 seviyesine ulaşamadığı için sürekli şarj oluyor yani kesmiyor görünüyor.
Belirli bir mah değerinde kaldı dolmuyor. Şuanlık tek geçici çözüm biosdan %80 şarj sınırlamayı açmak o zaman duruyor. Sorunu yaşayanlar cevaplarsa sevinirim. Denemediğim yöntem kalmadı.
Reis aynı sorunu şu an yaşıyorum. Naptın çözüm buldun mu yardımcı olursan sevinirim.
Aynı sorundan muzdaribim, sıradan bir batarya şarj sorunu değil bu, çözüm bulabildiniz mi ?

2-3 defa 100% sarj dolu iken açık bıraktım kapanana kadar hiç ellemedim.. Ondan sonra düzeldi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…