Laptopun sürekli şarjda olması tehlikeli midir?

Tabletimi sürekli şarjda oynadıktan sonra 10 dk da bir şarjı bitiyordu aynısı laptopta olur diye hiç şarjda kullanmadım.
Ayrıca NVIDIA denetim masasında ekran kartını NVIDIA yap.

Şarjda kullanmak iyidir diye biliyorum çünkü pillerin belli bir cycle ömrü vardır. Cycle pilin tamamının kullanılmasıdır. Yani %100'den %0'a kadar kullanmak 1 cycle ediyor. Şarjda takılı kalsın zaten şarj %100 olduğu zaman laptop pili kullanmayı bırakıp kablodan güç alacaktır.

Tabletimi sürekli şarjda oynadıktan sonra 10 dk da bir şarjı bitiyordu aynısı laptopta olur diye hiç şarjda kullanmadım.
Ayrıca NVIDIA denetim masasında ekran kartını NVIDIA yap.

Hocam tabletlerle laptoplar farklı bunlar şarjı 100 iken prizden güç alıyor.

Bataryayı çıkartmayı denedim ama evdekiler bozarsın falan dedi bende çıkartmadım bir de vidalı bir şekilde montelenmiş çıkartmaya korktum açıkçası.

Hiç riske girme lütfen bilmiyorsan Allah korusun elinde patlayabilir hiç belli olmaz batarya bu.
Tamam yaparım cevabın için teşekkürler.

Çözüldü diye işaretle konuyu lütfen. Çözümü yazdım ben.

Bugüne kadar benimde hiç laptopum olmamıştı açıkçası hep masaüstü kullandım.
4 ay önce laptop alınca çok araştırdım,tonla video izledim :)
Sadece evde kullanıyorum sürekli prize takılı kalıyor.Haftada 1 veya 2 kere çekip öyle kullanıyorum bitirene kadar.Ayrıca Huawei'nin Pc Manager yazılımı var kendi içinde oradan ayar yaptım genelde 70-80 aralığında tutuyor bataryayı.

Sürekli Şarjda kullanırsanız bir süre sonra mecbur sürekli şarja takılı olması gerekir ben Casper Nirvana CHY4702 BT45 A-S Modelini kullanıyorum 9yıldır sürekli şarjda çıkartında 1DK'da kapanıyor.

Hiç bir sakıncası olmaz. Hatta yararı olur fan gücü istediği gibi alır işlemciye amper yetmeme durumu olmaz en sağlıklısı bu.

2.5 yıllık Monster laptopumu hep bataryalı sarjda kullandım bu şekilde kullandığım için maalesef bataryası ölmüş sürekli %100 olarak takılı kalması pek sağlıklı değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı