LCD monitör vs LCD Televizyon?

dümenci

Hectopat
Makaleler
6
Daha fazla  
İyi forumlar arkadaşlar. Geçen sene PC toplarken bayağı bir yardımlarınız olmuştu. O zaman kasayı topladım 107 ekran lg tv ile kullanıyordum. Yurt dışında yaşıyorum. Bir oda bir salon evim vardı. Yer olmadığı için bilgisayar masası, ekran, 5.1 ses sistemi felan almamıştım. Şimdi 4 odalı eve gececeğim ben de yavaş yavaş alıyım diyorum. Ama monitör mü, lcd tv mi karar veremedim. Bir odayı PC'ye ayıracağım aynı zamanda iki tane çocuğum var. Tv'de çizgi film felan izliyorlar. Ps3te var bana yardım edin lütfen. 61 ekran tv güzel olur mu ? Samsung 50 euro arkadaş satıyor. Yoksa monitör mü almalıyım ? Monitörler 150 eurodan başlıyor. Tepki süreleri 5ms iyi bir şey için 250 euroyu gözden çıkarmak gerekiyor ve kararsız kaldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hem PC hem çizgi film hem de PS4 deyince boyut konusunda biraz kararsızlık oluşuyor doğal olarak :)

PC'de gündelik kullanım ve oyun için 24" tam kıvamıdır. Ben PS4 oynarım derseniz 24" çok da uygun olmaz, 27'den itibaren uygun olmaya başlar.
Çizgi filme gelecek olursak 24" monitörde de gayet güzel izlenebilir. 27" olursa rahat rahat takılır tabi çocuklarınız, daha iyi olur.

61 ekran TV demişsiniz, 24 inch'e tekabül ediyor. 61 cm veya 61 inch? Hangisini ifade etmek istediniz?
50Euro fiyattan arkadaşınız satıyorsa alın derim, masraf etmenin anlamı yok.

Tam marka model yazarsanız daha iyi olur. 50Euro'dan arkadaşınızın sattığı TV'yi.

Öncelikle ilginizden dolayı teşekkürlerimi sunarım. Ban sebebiyle yazamadım. 61 ekran derken 61 cm olarak söylemiştim. Şimdilik bu hevesime bir ara vermek zorunda kaldım. Haliyle yazın izine gelmeyi düşünüyorum bütçemi ayarlamak zorundayım. İzin dönüşüne kaldı. Tutacağım evde biraz masraf çıktı boya badana duvar kağıtları felan derken PC ile ilgili planlarıma ara vermek zorunda kaldım.

Bir tek sorum olacaktı. Konu dışı kardeşime PC toplamıştık. SSD'de bir sorun çıktı elimize ulaşmadı. Amazon a bildirdik yeni gönderdiler, derken sipariş ettiğimizde geldi. Etti bize 2 tane 512 GB. Onun sistemi kurduk herşey güzel. İkinci SSD bana kaldı bende onu leptop'umda kullanmak istiyorum lakin benim leptop W7 idi ben güncelleştirme yaptım ücretsiz W10'a geçtim. Sonrada temiz kurulum yaptım ve W10 orjinal haliyle oldu. Yani sorun çikmadı. Şimdi SSD yi leptop için kullanmak istiyorum eski HDD yi SSD ile değişip W10 yüklesem orjinal olurmu ? Yoksa HDD deki bütün W10 dosyalarını SDD ye klonlayabilirmiyim ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı