League of Legends'te hangi eşyayı alacağımı tam olarak bilemiyorum

mirac_34

Picopat
Makaleler
1
Rünler artık otomatik seçilebiliyor onda bir sıkıntı yok. 2018 yılından 2020'ye kadar LoL oynadım 2 senedir oynamıyordum tekrar başladım. ADC karakter aldığım zaman saldırı hızı arttıran eşya alıyorum. Tank aldığım zaman can veren eşya alıyorum ama hala tam olarak ne alacağı mı? Hangi eşyanın op olduğunu bilmiyorum. Bir yardim etseniz?

Güncel olan eşya setlerini ve rünlerini profesyonel oyuncuların oynadığı rünleri ve karşındaki karaktere göre yapılmış ve denenmiş eşya ve rünleri görüp oyuna aktarabileceğin uygulamalar var artık. Şahsen ben kullanıyorum tavsiye ettiklerimden birisi Mobalytics linkini bırakıyorum kayıt olduksan sonra biraz daha karıştırırsan uygulamayı seversin. Mobalytics - The All-in-One Companion for Every Gamer

Hangi laneyi oynuyorsan o laneyi iyi oynayan adamları izle ve kaçıncı dakikada kaç farm yaptıklarına, nereye totem attıklarına, hangi Matchup'a hangi itemi aldıklarına dikkat et. Zamanla alışırsın. Mesela ben kata mainim. Rakipte 3 tane kritik vuran var ise randuin, 2-3 tane AP vuran var ise aklın sonu alıyorum 2. item olarak.

Hangi laneyi oynuyorsan o laneyi iyi oynayan adamları izle ve kaçıncı dakikada kaç farm yaptıklarına, nereye totem attıklarına, hangi Matchup'a hangi itemi aldıklarına dikkat et. Zamanla alışırsın. Mesela ben kata mainim. Rakipte 3 tane kritik vuran var ise randuin, 2-3 tane AP vuran var ise aklın sonu alıyorum 2. item olarak.

Farm sorunum yok hocam. Hiçbir minyonu kaçırmıyorum. Alt koridorda oynuyorum.

Dediğim gibi internetten bakmanı tavsiye eerim ya program kullan ya da mobafire adlı siteden karakterinin farklı Build'lerine bakabilirsin.

Şu anda zeri mainim ancak Sivir, Senna, Caitlyn, Seraphine gibi diğer ADC karakterlerini de oynadım hocam. Yani koridor ve şampiyon bilgim var. Oyun okumayı, hangi karaktere agresif-pasif oynamayı, harita takibini biliyorum. Tek sorunum eşya çıkmak. Tavsiyeniz için teşekkürler.

Eşyalar için en etkili yöntem ne işe yaradıklarını okuyarak öğrenmek.

"Rakibim X, benim Z eşyasını almam iyi olur" mantığını kurmanız gerekiyor. Nişancı şampiyonlarda genellikle eşyalar sabit meta olsa da farklı eşyaları oyun tarzınıza uydurup deneyebilirsiniz. Farklı op buildler bu şekilde bulunuyor.

Geri
Yukarı