LED TV HDMI bulanık görüntü sorunu

Night Fury

Kilopat
Makaleler
1
Yer
izmir
1920x1080 LED TV satın aldım Awox 2271 VGA bağlantı ile görüntü çok net ve tüm renkler olması gerektiği güzellikte. Fakat HDMI ile bağlanıldığında aşırı bulanık ve en ufak bi fotoğraftaki detay aşırı kaba iri ve pixel pixel gözüküyor. Aynı zamanda ne kadar gama ayarı yapsam da aşırı karanlık gösteriyor görüntü silik silik yazılar varla yok arası. Keskinliği TV'den arttırsamda azaltsam da kötü. Başka da TV'de herhangi bir netlik ayarı yok. Sanki TV'nin kendi çözünürlüğü değilmiş gibi ve renkler olması gerektiği gibi değil. PS4 bağlamak istiyorum PC'de aldığım görüntüde oyun oynayamam. Bu sebeple sizden tavsiyelerinizi bekliyorum birkaç fotoğraf attım telefon bulanıklığı alamıyor pek. Bir de HDMI ile bağlanıldığında görüntü taşıyor. Nvidia ayarlarından ekrana tam oturtunca 1862x1058 civarında bi çözünürlük çıkıyor. Bu çözünürlüğü uygulayınca bulanıklık biraz daha azalıyor yine de oldukça kötü.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı