Legacy BIOS sisteme Windows 11 kurmak mümkün mü?

416274

Hectopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Merhabalar, haftaya Windows 11 Insider sürümü yayınlanacak. Windows 11 sistem gereksinimlerine baktım UEFI ve TPM 2.0 gerektiriyormuş. Mesela benim cihazım eski bir BIOS'a sahip haftaya Insider sürümü kurmak istersem nasıl bir yol izleyerek kurabilirim?

Merhabalar, haftaya Windows 11 Insider sürümü yayınlanacak. Windows 11 sistem gereksinimlerine baktım UEFI ve TPM 2.0 gerektiriyormuş. Mesela benim cihazım eski bir BIOS'a sahip haftaya Insider sürümü kurmak istersem nasıl bir yol izleyerek kurabilirim?

Modlanmış ISO ile kurabilirsiniz.

Muhtemelen gayri resmi yamalar çıkacaktır. Ama bunlara ne kadar güvenebiliriz, bilmiyoruz. Ancak açık kaynaklı olanlar gelirse olur.
Modlanmış BIOS ile kurabilirsiniz.
Modlu BIOS TPM 2.0 desteği getirmez. Ha belki işletim sistemi kandırılabilir ama yine de zor.

Haftaya cihazıma kurmaya çalışıcam. Büyük ihtimal RAM kullanımı baya yüksek olucak ama Defender ve Update gibi şeyleri kaldırıp test ederim.

Şu an Windows 11 yükledim eski BIOS'a ve Insider'e kayıt oldum sistem gereksinimleri karşılanmıyor diye alamıyorum güncellemeleri :(

Muhtemelen gayri resmi yamalar çıkacaktır. Ama bunlara ne kadar güvenebiliriz, bilmiyoruz. Ancak açık kaynaklı olanlar gelirse olur.

Modlu BIOS TPM 2.0 desteği getirmez. Ha belki işletim sistemi kandırılabilir ama yine de zor.

Merhablar hocam buna benzer sıkıntı bende de var legacyle laptopuma Windows 10 format atmiştim satin aldigimda da Windows 10'la gelmişti de neyse asil konu TPM 2.0 var olmasina ragmen legacyle calisiyor Windows 11'e geçebilmem için Microsoft destek verebilir mi var mı öyle bir olasilik.

apprairserres.dll'yi sildikten sonra setup.exe'yi çalıştırın. Bende bilmiyorum sorun çıkar mı diye şu an kuruyorum.

Geri
Yukarı