Legend of Zelda: Tears of Kingdom Opencritic'te tüm zamanların en yüksek puan alan oyunu oldu

Makaleler
2
Yer
Ankara
Aynı Metacritic gibi oyunların inceleme puanlarını toplayıp ortalamasını alan bir site. Çoğu insan için Metacritic'ten az daha iyidir. Sitenin 97 puan ile şu ana kadar en yüksek puan alan oyunu Tears of Kingdom oldu. 97 ortalaması var. Önerilme konusunda ise %100 almış. Oyunu yine 97 puan ile Super Mario Odyssey ve 96 puanla Legend of Zelda Breath of the Wild yanin Nintendo'nun diğer oyunları kovalarken 4. sırada RDR2, 5. sırada Elden Ring, 6. sırada ise God of War var. GOTY geldi gibi.

Büyük basından aldığı puanlar:
IGN: 10/10
Eurogamer: 4/5
Gamesradar+: 4,5/5
Gamespot: 10/10
VG247: 5/5

Siteye göre en yüksek ortalamaya sahip oyunlar:

Zelda: Tears of Kingdom Opencritic sitesi:

Zelda: Tears of Kingdom incelemelerin ve puanların bulunduğu sayfa:

Kaynaklar:

Aynı Metacritic gibi oyunların inceleme puanlarını toplayıp ortalamasını alan bir site. Çoğu insan için Metacritic'ten az daha iyidir. Sitenin 97 puan ile şu ana kadar en yüksek puan alan oyunu Tears of Kingdom oldu. 97 ortalaması var. Önerilme konusunda ise %100 almış. Oyunu yine 97 puan ile Super Mario Odyssey ve 96 puanla Legend of Zelda Breath of the Wild yanin Nintendo'nun diğer oyunları kovalarken 4. sırada RDR2, 5. sırada Elden Ring, 6. sırada ise God of War var. GOTY geldi gibi.

Büyük basından aldığı puanlar:
IGN: 10/10
Eurogamer: 4/5
Gamesradar+: 4,5/5
Gamespot: 10/10
VG247: 5/5

Siteye göre en yüksek ortalamaya sahip oyunlar:

Zelda: Tears of Kingdom Opencritic sitesi:

Zelda: Tears of Kingdom incelemelerin ve puanların bulunduğu sayfa:

Kaynaklar:

Şu Zelda serisine başlayacağım da nasıl giriliyor bu seriye hikaye olarak 2D oyunları oynamadan. Yoksa harbi çok kaliteli gözüküyorlar ama nasıl başlanıyor?

Ama gerçekten hakkıdır bu oyunun. Benim oynamadığım ama izlediğim tek oyun olabilir. Yarın alıp kendi deneyimimi bile yaşamak isterim hatta. Switch almayı çok düşünmüştüm bu oyun yüzünden hatta. Gereksiz şişirme değil bu sefer bu oyun.

Şu Zelda serisine başlayacağım da nasıl giriliyor bu seriye hikaye olarak 2D oyunları oynamadan. Yoksa harbi çok kaliteli gözüküyorlar ama nasıl başlanıyor?
Zelda'larda hikaye, bazıları kızacak ama bence Metroid'lerdeki veya o kadar olmasa da Mario'lardaki kadar önemli. Altında güzel evren falan illaki vardır ancak hikayesi için oynanacak bir seri değil. İstediğinizden başlayın bence ama BOTW eski Zelda'lardan biraz daha farklı ve bu değişiklik benim pek de hoşuma gitmedi maalesef. Nasıl desem, daha Minecraft'ımsı olması sarmıyor beni. Dağa çıkacaksın yoruldun düştün, yağmur yağıyor tutunamıyorsun falan muhabbetleri aslında dümdüz açık dünyada gezmeyi bile mesele haline getirip keyifli bir sisteme dönştürüyor ama ben oyunlarda böyle şeylerle uğraşmaktan hiç keyif almam. Ancak Zelda, zaten ilk oyunundan bugüne pek çok kez kendini yenilemeyi başarmış bir seri. Biraz araştırın ve gözünüze güzel gelenden girin bence farketmez. Ben Minish Cap'i beğenmiştim mesela.

Geri
Yukarı