Legion 5 için soğutucu önerisi

istanredblue

Femtopat
Daha fazla  
Legion 5 RTX 3070 laptop için soğutucu arıyorum. Sağlam uzun zaman götürecek bir şey olsun istiyorum önerilerinizi bekliyorum.

Hocam o laptop soğutma istemez. Altı düzgün bir masada kullanın. 3070 çok sağlam bir kart olduğundan ısınmasını düşünüp mühendisler ayarlamıştır onu.
YouTube'de video izlerken bile fanlar hızlı çalışıyor sıcaklık 70 dereceleri görüyor. Boşta 50 dereceleri gören sistem mi soğutma istemez?

YouTube'de video izlerken bile fanlar hızlı çalışıyor sıcaklık 70 dereceleri görüyor. Boşta 50 dereceleri gören sistem mi soğutma istemez?
Laptop çünkü bu, parmak kadar uzunluktaki blokla Ryzen 7 ve 3070 gibi masaüstü gibi performans gösteren bir makinayı soğutuyorsun. Programı vardır laptopun onun içinden gerekli ayarlamaları yaparsan hızlı çalışmaz.

30 bin liralık makinanın mühendisliği varken 200-300 liralık soğutucudan ümit bekliyorsun.

Laptop çünkü bu, parmak kadar uzunluktaki blokla Ryzen 7 ve 3070 gibi masaüstü gibi performans gösteren bir makinayı soğutuyorsun. Programı vardır laptopun onun içinden gerekli ayarlamaları yaparsan hızlı çalışmaz.

30 bin liralık makinanın mühendisliği varken 200-300 liralık soğutucudan ümit bekliyorsun.
Madem böyle sistemin yok fikrinde olmasın sanki biz bilmiyoruz ayarlamaları yapmayı yüksek performansa çekince sistem alıyor başını gidiyor sessiz kipte bile fanların hızlı çalışması burada önemli bir sorun. Senin o çok değerli mühendislerin bunu düşünemediği için 300 liralık soğutucudan medet umuyoruz.

Dünya devi Asus'un mühendisleri eski Tuf'un altına soğutma delikleri açmamıştı ve cayır cayır yanıyordu bilgisayar. Nereden mi biliyorum; aldım ve iade ettim. O yüzden soğutucu alınabilir.

Madem böyle sistemin yok fikrinde olmasın sanki biz bilmiyoruz ayarlamaları yapmayı yüksek performansa çekince sistem alıyor başını gidiyor sessiz kipte bile fanların hızlı çalışması burada önemli bir sorun. Senin o çok değerli mühendislerin bunu düşünemediği için 300 liralık soğutucudan medet umuyoruz.
Kendi elinle yazmışsın yüksek performansa aldım diye.
Bu arada altındaki çok geniş ızgara etkileyebilir o "300 liralık soğutucu" sayesinde. Ama emin ol 10 derece bile etkilemeyecek.

Kendi elinle yazmışsın yüksek performansa aldım diye.
Okuman yok herhalde sessize alınca bile fanların hızlı çalışması burada problem demişim. Sen önceki yazında ayarlamaları yapın demişsin ben de senin gibi bilgisize ayarları sıralamışım. O yüzden yüksek performans ve sessiz tercihlerini açıklamışım. Yorma adamı.

Okuman yok herhalde sessize alınca bile fanların hızlı çalışması burada problem demişim. Sen önceki yazında ayarlamaları yapın demişsin ben de senin gibi bilgisize ayarları sıralamışım. O yüzden yüksek performans ve sessiz tercihlerini açıklamışım. Yorma adamı.
Bilgisiz mi, güzel. İki mesajla karşıdakini bilgisiz yaptın kendince galiba? 16 çekirdekli RTX 3070 olan laptopun 30 derece mi çalışmasını umuyorsun. Kusura bakma ama al bak o 300 liralık dandirik soğutucunu 30 derece yap işe yararsa kanıtla özür dileceğim. Büyük ihtimal beceremeyeceksin bile. Madem memnun değilsin neden 30 bin bayılmadan önce adam akıllı araştırma yapmadın? Baksaydın ya diğer modellere.

Sen söylemeden söyleyim, 5 derece bile oynamaz markadan markaya. O adamlar yapabileceği en iyi soğutmaya o makinaya yapmış zaten. Makinayı almak marifet değil gelip ısınıyor diye yakınıyorsan çözümünü bulmak marifet. GE76 Raider da alsan Strix de alsan gene o derecelerde çalışacak o. İstediğin kadar akıllı ol benden gene de onun mühendisin ayarladığı derecenin altında çalışmayacağı gerçeğini değiştirmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı