Legion 5 serisi RAM ve SSD yükseltmek mümkün mü?

Anladım. Peki bu M.2 olan SSD'lerde de farklı modeller var gibi. Bir gen 3*4 olanlar var bir de sadece NVMe M.2 yazanlar var. Hangisi doğru oluyor? Bir de 2. slotunun olup olmadığı herhalde sormak lazım ayrıca çünkü bazen teknik özelliklerde yazmıyor.

Desktop RAM ve laptop RAM de mi aynı oluyor?

Hocam her türlü ikinci slot geliyor(kasa yapısında bulunuyor). Buna ek olarak PCI-e 4.0 desteklemiyor çünkü Intel işlemcili değil. Araştırıp alırsınız.

Hocam her türlü ikinci slot geliyor(kasa yapısında bulunuyor). Buna ek olarak PCI-e 4.0 desteklemiyor çünkü Intel işlemcili değil. Araştırıp alırsınız.
Bu arada, daha demin Jarrod's Tech'in videosunu izledim de, bilgisayarda hazır takılı olan RAM'in özelliği kötü değil gibi ama yine de performans düşüşü mü var? Yani yeni taktığı RAM ile pre-built RAM arasında bir fark yok özelliklerde ama performans düşüşü var gibi, anlamadım bu olayı.

Bu arada, daha demin Jarrod's Tech'in videosunu izledim de, bilgisayarda hazır takılı olan RAM'in özelliği kötü değil gibi ama yine de performans düşüşü mü var? Yani yeni taktığı RAM ile pre-built RAM arasında bir fark yok özelliklerde ama performans düşüşü var gibi, anlamadım bu olayı.
1631468642754.png

RAM'lerin CL ve MHz değerlerinde değil zaten sorun, zamanlama hızlarında. Bu iki RAM'in de CL ve MHz değeri aynı, ama zamanlama hızlarıyla beraber yeni RAM %10 kadar artı sağlıyor.

Geri
Yukarı