Legion 5 vs Tulpar T7 v22.2.1

Omen 17 öneririm ben de.

Omen 16'da PD desteği varmış, 115W 3060 var eksi olarak. Bakmanı öneririm.

Bakınca 15 modellerinde gördüm, 17/16 modelleri daha üst segment. Onlarda denk gelmedim ama yine de bi' araştırın.
MUX gibi özellikleri var mı acaba ? 15W 3060 sıkıntı olmaz.
Yalnız bir tık pahalı hocam(22000 üstünde çoklu kredi kartı kullanmam gerekiyor o yüzden trendyol gibi sitelere bakamıyorum). 17200'e Rog Zephyrus G14 buluyorum tek eksiği 3050 Ti hatta kendine göre bir çok(pil, mobilite vesaire) avantajları var.

MUX gibi özellikleri var mı acaba? 15W 3060 sıkıntı olmaz.
Yalnız bir tık pahalı hocam(22000 üstünde çoklu kredi kartı kullanmam gerekiyor o yüzden Trendyol gibi sitelere bakamıyorum). 17200'e ROG Zephyrus G14 buluyorum tek eksiği 3050 Ti hatta kendine göre birçok(pil, mobilite vesaire) avantajları var.

22.000 üstü için çoklu kredi kartı yerine Papara veya benzeri mobil bankacılık methodlarını kullanarak çözüm sağlayabilirsiniz. 2 kredi kartından da Papara hesabınıza bakiye yükleyip o bakiyeyi tek çekimde kullanabilirsiniz.

22.000 üstü için çoklu kredi kartı yerine Papara veya benzeri mobil bankacılık methodlarını kullanarak çözüm sağlayabilirsiniz. 2 kredi kartından da Papara hesabınıza bakiye yükleyip o bakiyeyi tek çekimde kullanabilirsiniz.
Taksitli alışveriş yapmak istiyorum. Papara gibi yerlerin imkanı var mı teşekkür ederim.?

Bütün ürünlerde en kötü vade farksız 6 taksit var, değerlendireyim diyorum.

MUX gibi özellikleri var mı acaba ? 15W 3060 sıkıntı olmaz.
Yalnız bir tık pahalı hocam(22000 üstünde çoklu kredi kartı kullanmam gerekiyor o yüzden trendyol gibi sitelere bakamıyorum). 17200'e Rog Zephyrus G14 buluyorum tek eksiği 3050 Ti hatta kendine göre bir çok(pil, mobilite vesaire) avantajları var.
Intel işlemciye sahip Omen'lar MUX'a sahip. Ayrıca HP yetkilisinin verdiği cevap:
1649619947811.png

Dediğiniz gibi 15W ciddi bir fark oluşturmuyor. Kendim Omen gibi 115W olan Aorus kullanıyorum. 140 MHz Core, 200MHz Memory O.C ile stok 130W'ı yakalayabiliyorum.

Zephyrus serisi cidden harika bir seri. Ben de sizin gibi kullanım amacına sahip olsam tercih listeme kesinlikle eklerdim fakat ciddi eksileri de yok değil.
-Lehimli RAM.
-4GB VRAM .
-Türkiye'de fiyatlarının anormal yüksek olması.

Yazarken Omen'ların milyon tane konfigürasyonu olduğunu fark ettim, beklentim RAM vb. parça değişimiydi fakat baktım ki işler sadece öyle değil.
PD desteği olan 16 modelleri var, olmayanda var. 70Wh bataryası olan var 83Wh bataryası olan var. Anladığınız PD gibi bir özelliği bile tüm konfigürasyonlara koymamışlar.

PD desteği olan ve beni yanıltan model:

PD desteği olmayan ve ülkemizde satılan model:

Bu durumda Legion avantajlı sizin için.

Intel işlemciye sahip Omen'lar MUX'a sahip. Ayrıca HP yetkilisinin verdiği cevap:
Eki Görüntüle 1355725

Dediğiniz gibi 15W ciddi bir fark oluşturmuyor. Kendim Omen gibi 115W olan Aorus kullanıyorum. 140 MHz Core, 200MHz Memory O.C ile stok 130W'ı yakalayabiliyorum.

Zephyrus serisi cidden harika bir seri. Ben de sizin gibi kullanım amacına sahip olsam tercih listeme kesinlikle eklerdim fakat ciddi eksileri de yok değil.
-Lehimli RAM.
-4GB VRAM .
-Türkiye'de fiyatlarının anormal yüksek olması.

Yazarken Omen'ların milyon tane konfigürasyonu olduğunu fark ettim, beklentim RAM vb. parça değişimiydi fakat baktım ki işler sadece öyle değil.
PD desteği olan 16 modelleri var, olmayanda var. 70Wh bataryası olan var 83Wh bataryası olan var. Anladığınız PD gibi bir özelliği bile tüm konfigürasyonlara koymamışlar.

PD desteği olan ve beni yanıltan model:

PD desteği olmayan ve ülkemizde satılan model:

Bu durumda Legion avantajlı sizin için.
17200 TL hocam. 3050 Ti bile olsa Zephyrus için pahalı değil gibi?
En nihayetinde 6000 TL 3050 Tİ ile 3060 farkı için bile büyük para.
İdeapad falan var ama bu fiyata rogu alayım diyorum. İlla 3060'lı bir şey olacak olsa bütçeyi zorlardım.

Kafam çok karıştı. 17200 TL Rog Zephyrus G14 çok iyi fiyatı var ama bir türlü 3050 Ti'a ikna olamadım. Bakalım hayırlısı.

17200 TL hocam. 3050 Ti bile olsa Zephyrus için pahalı değil gibi?
En nihayetinde 6000 TL 3050 Tİ ile 3060 farkı için bile büyük para.
İdeapad falan var ama bu fiyata rogu alayım diyorum. İlla 3060'lı bir şey olacak olsa bütçeyi zorlardım.

Kafam çok karıştı. 17200 TL Rog Zephyrus G14 çok iyi fiyatı var ama bir türlü 3050 Ti'a ikna olamadım. Bakalım hayırlısı.
Legion S7 var. PD Charge desteğine sahip. Batarya ve incelik olarak iyi, çok büyük bir cihaz da değil. Fiyatı biraz pahalı. Davinci gibi programlar kullanıyordunuz sanırsam. 3050Tİ'yı performansına bakmadan rahatça önerebilirdim ama 4GB VRAM işte, zora sokuyor işi. 6GB bile uzun ömürlülük açısından sıkıntı oluşturacak.

Legion S7 var. PD Charge desteğine sahip. Batarya ve incelik olarak iyi, çok büyük bir cihaz da değil. Fiyatı biraz pahalı. Davinci gibi programlar kullanıyordunuz sanırsam. 3050Tİ'yı performansına bakmadan rahatça önerebilirdim ama 4GB VRAM işte, zora sokuyor işi. 6GB bile uzun ömürlülük açısından sıkıntı oluşturacak.
Hocam bu modeli araştırdım 26000 TL vereceğim bir ürün değil. Bazı kullanıcılar soğutmasından şikayet etmiş. Buraya kadar çıktıktan sonra direkt Omen 17 RTX 3070'e zorlarım para verdiğime değer.

Yine de çok teşekkür ederim.

Evet Davinci Resolve kullanıyorum. Sanırım Rog'u alacak gibiyim. 17200 iyi fırsat. İleride değiştirme imkanım da var. Durumu biraz abartıyor gibiyim.

Alternatif olarak monster v20.4'e bakabilirsiniz. Şurada bir değerlendirmesini yapmıştım. En azından ekran kartı olarak 3070 max-q seviyesine ulaşabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı