Legion 5I Pro (2023) vs Legion 5I Pro (2022) vs ASUS STRIX G16

Ben Legion S7 15ach6(AMD) modelini kullanıyorum cihaz gayet güzel gerek oyun performansı gerek pil anlamında beni oldukça tatmin etti ama tek problemim Slim kasa olmasından dolayı ısı problemi yaşamamdı ama bu Legion da olacağını zannetmiyorum. 2022 23 farketmiyor i9 luyu tercih edin. AMD Intel çok fark etmiyor daha iyi performans vereni alın ikisi arasından ki i9 daha iyi performans veriyor.
Çok teşekkürler hocam neredeyse 1 aydır laptop bakıyordum . Omen baktım , rog baktım , msi baktım bir sürü model baktım ama karar verememiştim ama artık karar verdim sayenizde . O zaman kesinlikle legion almalıyım değil mi ? (Emin olmak için soruyorum yinede legion alıcam 😅)

Bu arada bazı yerlerde 5600mhz desteklenmiyor diye duydum bu i9 lu legion destekler mi 5600mhz

Ben Legion S7 15ach6(AMD) modelini kullanıyorum cihaz gayet güzel gerek oyun performansı gerek pil anlamında beni oldukça tatmin etti ama tek problemim Slim kasa olmasından dolayı ısı problemi yaşamamdı ama bu Legion da olacağını zannetmiyorum. 2022 23 farketmiyor i9 luyu tercih edin. AMD Intel çok fark etmiyor daha iyi performans vereni alın ikisi arasından ki i9 daha iyi performans veriyor.
Zaten pil performansı olarak amd her şekilde daha iyi ama ağır yükte i9 daha iyi o yüzden Performans = intel
Pil = amd

Çok teşekkürler hocam neredeyse 1 aydır laptop bakıyordum. Omen baktım, ROG baktım, MSI baktım bir sürü model baktım ama karar verememiştim ama artık karar verdim sayenizde. O zaman kesinlikle Legion almalıyım değil mi? (emin olmak için soruyorum yine de Legion alacağım 😅)

Bu arada bazı yerlerde 5600MHz desteklenmiyor diye duydum bu i9'lu Legion destekler mi 5600MHz.

Zaten pil performansı olarak AMD her şekilde daha iyi ama ağır yükte i9 daha iyi o yüzden performans = Intel.
Pil = AMD.

ROG'lar da güzeller ama bir üniversite öğrencisi için durmuyor ne MSI ne Omen öğrenci için zariflik ve şıklıkta Legion'dan çok geride Legion hem şık hem güçlü hem de kasa kalitesi anlamında diğer modellerden üstün bu modeli bilmiyorum ama benim modelde alüminyum kasa kullanılmış bu i9 2022 modelse o da alüminyumdur ama 2023 kasalar sert plastikler.
Hem ekran yenileme hızı da 240Hz sizi uzun yıllar tatmin edecektir 😀

5600MHz destekler mi bilmiyorum ama o kadar detaya takılmaya gerek yok bence.

Pil performansı olarak değişkenlik gösterebilir işlemci ne kadar güçleniyorsa pil performansı düşer dediğiniz gibi Intel daha güçlü olduğu için pili daha az gider ama çok daha güçlü bir işlemci.

Şimdiden hayırlı olsun 😃

ROG'lar da güzeller ama bir üniversite öğrencisi için durmuyor ne MSI ne Omen öğrenci için zariflik ve şıklıkta Legion'dan çok geride Legion hem şık hem güçlü hem de kasa kalitesi anlamında diğer modellerden üstün bu modeli bilmiyorum ama benim modelde alüminyum kasa kullanılmış bu i9 2022 modelse o da alüminyumdur ama 2023 kasalar sert plastikler.
Hem ekran yenileme hızı da 240Hz sizi uzun yıllar tatmin edecektir 😀

5600MHz destekler mi bilmiyorum ama o kadar detaya takılmaya gerek yok bence.

Pil performansı olarak değişkenlik gösterebilir işlemci ne kadar güçleniyorsa pil performansı düşer dediğiniz gibi Intel daha güçlü olduğu için pili daha az gider ama çok daha güçlü bir işlemci.

Şimdiden hayırlı olsun 😃
Teşekkürler benim alacağım 4070 li model 2023 kasa o yüzden sert plastikmiş biraz üzüldüm açıkcası keşke aliminyum olsaymış ama sizce çok fazla fark olur mu aliminyum kasa ile sert plastik kasa arasında

Teşekkürler benim alacağım 4070'li model 2023 kasa o yüzden sert plastikmiş biraz üzüldüm açıkçası keşke alüminyum olsaymış ama sizce çok fazla fark olur mu alüminyum kasa ile sert plastik kasa arasında.

Performans açısından hiçbir fark yok, dışarıdan çok belli olmaz. Ayrıca o sert plastik excablibur, Monster gibi dandik plastik değil yerinde denedim gayet kaliteli zaten çok az marka/model alüminyum kullanıyor.

Performans açısından hiçbir fark yok, dışarıdan çok belli olmaz. Ayrıca o sert plastik excablibur, Monster gibi dandik plastik değil yerinde denedim gayet kaliteli zaten çok az marka/model alüminyum kullanıyor.
İçim rahatladı o zaman. Pc yi alacağım para haftaya bir elime geçsin ilk işim bilgisayarı sipariş etmek olacak

Hocam özellikleri kontrol ettim
Aluminium (Top), PC-ABS (Bottom)
Böyle diyor aliminyummuş yani

Hayırlı olsun güle güle kullanın 😀
Saolun hocam en yakın zamanda inşallah

Hocam update ile haber vereyim : dükkanlaruboşuna açıyorsunuz diyen bir adam neyse işte neredeyse satıcıyla anlaştık bana dedikiyurtdışından getirmem lazım benim ip orda koptu en sonki aldığım pc daha elime gelmedi yurt dışından almıştık o yüzden imkanı yok bana legion almazlar ne almak lazım o zaman

Son düzenleme:
Hocam özellikleri kontrol ettim.
Aluminium (top), PC-abs (bottom)
Böyle diyor aliminyummuş yani.

Sağ olun hocam en yakın zamanda inşallah.

Hocam Update ile haber vereyim: Dükkanlaruboşuna açıyorsunuz diyen bir adam neyse işte neredeyse satıcıyla anlaştık bana dedikiyurtdışından getirmem lazım benim IP orada koptu en sonki aldığım PC daha elime gelmedi yurt dışından almıştık o yüzden imkanı yok bana Legion almazlar ne almak lazım o zaman.

Adınıza üzüldüm hocam geçmiş olsun Türkiye'den Legion 5 Pro'ya bakabilirsiniz olmazsa ASUS ROG lee güzel.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-06-05-07-14-50-62_8e92da805446de3460a04639a669955c.jpg
    Screenshot_2023-06-05-07-14-50-62_8e92da805446de3460a04639a669955c.jpg
    77 KB · Görüntüleme: 15
Adınıza üzüldüm hocam geçmiş olsun Türkiye'den Legion 5 Pro'ya bakabilirsiniz olmazsa ASUS ROG lee güzel.
Param güvende ile çalışıyorsa alabilirmişiz öyle dediler

Legion laptop almak istiyorum ve bu iki model arasında kaldım. Sizce sahibinden alınır mı? Veya önceki nesili almak mantıklı mı?

4070 Legion:

Eski nesil model 46k: 3070 Ti'lı ve 6800H veya 12700H işlemcisi var işlemcide önemli benim için ağır yükte kullanacağım için.

Ayrıca 4070'li modelin 5I modelide var 3K daha pahalıya.

4080 Legion'u yurt dışından bir tanıdığım satın alıp getirecek eğer ayarlanırsa bu da ayrıca çok farklı laptop seçenekleri doğuruyor. Sizce yurt dışından getirtirsem Legion mu seçmeliyim yoksa MSI, ASUS gibi farklı markalardan mı seçmeliyim? Aklınızda bulunsun böyle deli gibi RGB'li öne çıkan bir dizayn istemiyorum Legion 7 Pro'lar gibi veya MSI Stealth 17 Studio gibi olabilir RGB az ve öz Legion 7 Pro da çık ışıklı filan derseniz onun en azından altındaki ışık barı kontrol ediliyor istemezsem kapatabiliyorum o yüzden örnek verdim. Yani kısaca durum bu sizce bu durumda
hangi marka alınmalı?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı