Lenovo B50-10 USB Girişleri Çalışmıyor

BerkayKöse

Anısına
Daha fazla  
Lenovo B50-10 modelini kullanıyorum. 1 aya yakındır USB portları çalışmıyor. Multimetre ile ölçüm yapıyorum 0,01 değerini okuyorum,yani gereken voltaj gelmiyor. Bugün temiz bir Windows 10 kurulumu yaptım fakat olmadı. 1 adet USB 2.0, 1 adet ise USB 3.0 port mevcut. İkisi de çalışmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Aktif durumda olmalarında portlarda 5 volt DC'yi okuyup ölçmeniz gerekirdi. BIOS'dan girerek USB aktvasyonunu yaparsanız portlar aktif olabilir. USB portlarının kullanımıyla ilgili olarak BIOS'ta "disable" yazılı seçeneklerin tümünü "enable" yapın ve BIOS'tan çıkarken "save" edin. Büyük ihtimal bu tercihle ilgili sıkıntıdır ve 5 volt DC, bu değişimden sonra USB portlarına mutlaka gelecektir. Kolay gelsin.

Merhaba. Aktif durumda olmalarında portlarda 5 volt DC'yi okuyup ölçmeniz gerekirdi. BIOS'dan girerek USB aktvasyonunu yaparsanız portlar aktif olabilir. USB portlarının kullanımıyla ilgili olarak BIOS'ta "disable" yazılı seçeneklerin tümünü "enable" yapın ve BIOS'tan çıkarken "save" edin. Büyük ihtimal bu tercihle ilgili sıkıntıdır ve 5 volt DC, bu değişimden sonra USB portlarına mutlaka gelecektir. Kolay gelsin.
Yaptım. Herşey enable. Olmuyor, DC voltaj gelen 1.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı