Lenovo G24-20 monitörde ghosting var mı?

Bütçe
3900
Trendyol üzerinden Gti Bilişim satıcısından aldım. Dediğim gibi normal şekildeyken hiçbir cızırtı yok ancak iade ile uğraşmak istemiyorum. Hem ölü piksel, ghosting vb. de yok yeni bir monitör alıp bu kez de onlarla uğraşma riskine girmek istemiyorum.
Dediğiniz ASUS monitörü alacaktım önce. Ancak bazı yorumlarda çok eleştiren gördüm.
Bu arada şunu sormak istiyorum: Sistemim montajda halen henüz gelmedi. Şimdilik HDMI ile laptopuma bağladım. Özellikle videolarda, oyunlarda hafif bir kasma var gibi. Kalitesizlik var gibi. Bu HDMI ve laptoptan dolayı mıdır? Laptopta display girişi yok çünkü.

ASUS'u kim eleştiriyorsa monitör ile alakası yoktur çünkü igzo IPS kullanıyor en iyi IPS türüdür bu.
Açıkçası HDMI ile alakalı bir şey değildir laptopunuz eskiyse 1080p çözünürlük ona fazla geliyor olabilir ve hatta cw olmaması bu yüzdende olabilir.

Trendyol üzerinden Gti Bilişim satıcısından aldım. Dediğim gibi normal şekildeyken hiçbir cızırtı yok ancak iade ile uğraşmak istemiyorum. Hem ölü piksel, ghosting vb. de yok yeni bir monitör alıp bu kez de onlarla uğraşma riskine girmek istemiyorum.
Dediğiniz Asus monitörü alacaktım önce. Ancak bazı yorumlarda çok eleştiren gördüm.
Bu arada şunu sormak istiyorum: Sistemim montajda halen henüz gelmedi. Şimdilik HDMI ile laptopuma bağladım. Özellikle videolarda, oyunlarda hafif bir kasma var gibi. Kalitesizlik var gibi. Bu hdmi ve laptoptan dolayı mıdır? Laptopta display girişi yok çünkü.
Lenovo mu kullaniyorsunuz

nerden aldiniz urun guzel mi?
Trendyol'dan aldım Gti bilişim satıcısından. Dostum zaten bu fiyat skalasında çok kaliteli bir şey beklenmez bunu bilerek aldım. Beni en çok cezbeden özelliği yukarı aşağı yönü ve ekrana eğim verebilmesi oldu çünkü monitörün altına kitap falan koyarak görüntü kirliliği yaratmak istemedim. Ölü piksel ve ghosting yoktu. Zaten ips panelde ghosting yok denecek kadar azdır. Abra a7 laptopumu hdmi ile bağladım hocam tam performans alamıyorum haliyle. Sistemim henüz gelmedi o geldiğinde direkt display port ile kullanınca daha da iyi olacağını düşünüyorum. Ben pişman olmadım. MPRT açınca cızırtı sesi geliyor zaten onu kimsenin kullanacağını sanmıyorum bu fiyat bandında o özellikler sadece gösterişten ibaret. İşimi fazlasıyla görüyor. Ama diğer önerilen Asus vesaire hepsini gözle görüp deneyerek almak en iyisi tabi.

Yeni konular

Geri
Yukarı