Lenovo G24-20 yandan bakınca puslu gözüküyor

@whereisluigi Bu belirttiğin durum "Horizontal Viewing Angle" olarak geçen "yan görüş açısı" demektir. Teknik bir konudur. Görüş açısı arttıkça renklerde bozulma meydana gelir. Bu durumun derecesi önemlidir.
IPS panellerin görüş açısı 178/178 olarak tanımlanır. Görüntü kaybolmadığı için bu açı genel olarak baz alınır. Görüntü o açıda kaybolursa sıfır bir görüntü oluşursa açı düşük olur. Bunun hesabı budur.
Örnek olarak;
ASUS TUF VG27AQ'yu referans alalım. Dikey ve Yatay görüş açısı incelemesi ve aldığı puanlar ortada.
ASUS TUF VG27AQ Review girip kendinizde bakabilirsiniz.
Aşağıda ikinci resim olarak belirttiğim - açı değişirken renklerin doğruluk oranının değişmesidir. Bozulmalar bu değer ile belirtiliyor.
Kısaca; Lenovo'nun yan ve dikey görüş açıları resimde paylaştığın gibi doğruluk oranına düşük bir panele sahip.
Umarım açıklayıcı olmuştur.
Dostlarım sizlerinde aklında olsun. @GalaxySal450 @Berkay Kiraz
1679036902869.png

1679036961778.png

@whereisluigi Bu belirttiğin durum "Horizontal Viewing Angle" olarak geçen "yan görüş açısı" demektir. Teknik bir konudur. Görüş açısı arttıkça renklerde bozulma meydana gelir. Bu durumun derecesi önemlidir.
IPS panellerin görüş açısı 178/178 olarak tanımlanır. Görüntü kaybolmadığı için bu açı genel olarak baz alınır. Görüntü o açıda kaybolursa sıfır bir görüntü oluşursa açı düşük olur. Bunun hesabı budur.
Örnek olarak;
ASUS TUF VG27AQ'yu referans alalım. Dikey ve Yatay görüş açısı incelemesi ve aldığı puanlar ortada.
Aşağıda ikinci resim olarak belirttiğim - açı değişirken renklerin doğruluk oranının değişmesidir. Bozulmalar bu değer ile belirtiliyor.
Kısaca; Lenovo'nun yan ve dikey görüş açıları resimde paylaştığın gibi doğruluk oranına düşük bir panele sahip.
Dostlarım sizlerin de aklında olsun. @GalaxySal450 @Berkay Kiraz
Eki Görüntüle 1704349

Eki Görüntüle 1704350

Kimileri iade et dedi kimileri normal dedi aynı modeli kullanan bir kişide de var aynı sorun, yine aynı modeli sahip birisi bende böyle değil dedi sanırım normal karşılayıp iade etmekten vazgeçicem sağ olun

Örnek olarak;
Dostlarım sizlerinde aklında olsun. @GalaxySal450 @Berkay Kiraz
Eki Görüntüle 1704349

Eki Görüntüle 1704350
hocam bi de bu monitörü alan herkese baktım monitörün frimware sürümü 1.0 onlarda default halde ben de 1.1 default halde bunun sebebi ne olabilir bu da kafama takıldı

Son düzenleme:
Hocam bir de bu monitörü alan herkese baktım monitörün frimware sürümü 1.0 onlarda default halde ben de 1.1 default halde bunun sebebi ne olabilir bu da kafama takıldı

Yeni sürüm atılmış olabilir üretimden çıkınca. İyi bir şey aslında.

@Saint Lucia hocam rahatsız ediyorum ama bu seferde pc açıkken monitörü tuşundan kapatıyorum 5-10dk sonra tuşa basıyorum standby mode yazıyor ekrana görüntü gelmiyor pcyi kapatıp açmam gerekiyor ekran kartında ya da monitörde problem mi var ?

PC açıkken monitörü tuşundan kapatıyorum 5-10dk sonra tuşa basıyorum standby mode yazıyor

Dostum bilgisayar uyku moduna geçiyor. Bekleme/uyku modu anlamına geliyor. Monitörle alakalı olduğunu sanmıyorum.
Sisteminin uyku moduna geçme süresini bir kontrol et Windows'tan.

Yeni konular

Geri
Yukarı