Lenovo G50-70 Mavi Ekran Problemi

taunkard

Hectopat
Daha fazla  
2.5 senedir Lenovo G50-70 kullanmaktayım, son bir haftadır ''faulty hardware corrupted page - system service exception - system thread exception - irql_not_less_or_equal, memory_management'' şeklinde süre gelen bir çok mavi ekran hatası aldım. Sistem özelliklerimi CPU-Z ile txt alıp yükledim(Dropbox - cpu-z.txt). Anladığım kadarıyla bu sorunların hepsinin sebebi RAM'in bozuk olması. Lenovo çözüm programı ve Windows'un memory programları da aynı şekilde memorye bağlı hata gösterdiğinden memteste gerek duymadım. Ama bugün 2 kere daha hata alıp Lenovo Solution Center'da hardware scan yaptırdığımda ekran kartı olan AMD Radeon R5 M230'da video memoryde hata gösterdi ve ardından hem kart hem de kartın softwarei ortadan kalktı, aygıt yöneticisinde de görülmüyor üstelik. Ayrıca RAM slotlarını denemek için RAM'in yerini değiştirdim fakat sonuç yine aynı. Bu sorunlar karşısında ne yapmam gerek acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
@Serpenos raporları istediğin için sağolasın daha hızlı yardım sağlamış olduk sayende :)
Lenovo aracının dediği gibi Vram'de sorun olabilir(bunları raporlara bakmadan söylüyorum).
İlk olarak bios güncelle çok eskide kalmış:
https://download.lenovo.com/consumer/mobiles/9acn30ww.exe

Opera güncel değilse güncelle veya farklı tarayıcı kullan. Javaları kaldır güncel olanı yükle.
WLAN Driver (Atheros, Realtek, Broadcom) for Windows 10 (64-bit) - Lenovo G40-70, G50-70 - Lenovo Support
Conexant Audio Driver for Windows 10 (64-bit) - Notebook - Lenovo Support
Advanced Configuration and Power Management Interface (ACPI) Driver for Windows 10 (32-bit, 64-bit) - Notebook - Lenovo Support
Bunları yükle.

chkdsk /f /r komutunu uygula.
Deamontools kaldır.
DDU rehberine göre yeşilleri takip et uygula. Dahili ve harici sürücünü sitelerinden güncelleri indirip sırasına göre yükle.

@Serpenos raporları istediğin için sağolasın daha hızlı yardım sağlamış olduk sayende :)
Lenovo aracının dediği gibi Vram'de sorun olabilir(bunları raporlara bakmadan söylüyorum).
İlk olarak bios güncelle çok eskide kalmış:
https://download.lenovo.com/consumer/mobiles/9acn30ww.exe

Opera güncel değilse güncelle veya farklı tarayıcı kullan. Javaları kaldır güncel olanı yükle.
WLAN Driver (Atheros, Realtek, Broadcom) for Windows 10 (64-bit) - Lenovo G40-70, G50-70 - Lenovo Support
Conexant Audio Driver for Windows 10 (64-bit) - Notebook - Lenovo Support
Advanced Configuration and Power Management Interface (ACPI) Driver for Windows 10 (32-bit, 64-bit) - Notebook - Lenovo Support
Bunları yükle.

chkdsk /f /r komutunu uygula.
Deamontools kaldır.
DDU rehberine göre yeşilleri takip et uygula. Dahili ve harici sürücünü sitelerinden güncelleri indirip sırasına göre yükle.
DDU bilmediğimden sormak zorundayım kusura bakmayın, (şu an foruma koyduğunuz rehbere dayanarak soruyorum.) DDU ile iki ekran kartı programını da (Hem AMD hem de Intel) aynı anda mı yoksa, birini kaldırıp kurduktan sonra diğerine mi geçmem gerek? Ayrıca bugün şansıma Lenovo Support'un download bölümüne erişimde hata var, tüm tarayıcıları denememe rağmen aynı hatayı alıyorum, sanırım sitenin kendisinde problem var.

DDU ile iki ekran kartı programını da (Hem AMD hem de Intel) aynı anda mı yoksa, birini kaldırıp kurduktan sonra diğerine mi geçmem gerek?
Hayır rehberi her iki donanıma da uygulayıp sonra sürücü güncellemeye geçmen lazım.

Hayır rehberi her iki donanıma da uygulayıp sonra sürücü güncellemeye geçmen lazım.

Merhaba tüm sürücüleri güncelledim, chkdsk komutunu uyguladım, daemontools'u kaldırdım ve ddu'yu uyguladım, ilk olarak AMD'yi kaldırıp yükledim, daha sonra ise Intel Chipset'i, fakat CPU-Z'dan baktığım vakit AMD kartı görünmüyor. Yeni Minidump & AIDA64 HTML & CPU-Z raporlarını yüklüyorum. İlginiz için tekrar teşekkür ederim.

Yazılanları uyguladım ve son durum şu şekilde: Minidump & AIDA64

Dediğim halde yanlış yapıyorsun.
güncellemelerden sonra bir sıkıntı yok gibiydi dün, fakat bu gece tam 4 adet mavi ekran verdi bilgisayar. Masaüstü açılmaya çalışırken verdiği için bir türlü yeni minidump dosyalarını alamadım ve bu yüzden şu an telefondan yazmak zorunda kaldım. En son yorumda yüklediğim mini dump ve Aida raporlarına göre problem nedir acaba? (Gelen mavi ekran hataları ise driver corrupted expool, irql_not_less_or_equal, memory_management, faulty non page area )

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı