Çözüldü Lenovo G50-70 Monterey Wi-Fi ile Apple logosunda kalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Sensey01

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, Lenovo G50-70 laptopumda Intel AC3160 Wi-Fi kartı kullanıyorum. Ekteki EFI gayet sağlamam ancak şu anki haliyle Brcm kextleri yüklü ve Bluetooth iyi çalışıyor ancak Wi-Fi için Airportitlwm kextini atınca Apple logosunda takılı kalıyor. Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam şu ekran görüntüsünüde ekleyeyim. brcm kextlerinin hiçbirini silmedim ve bunla bt çalışıyor wifi çalışmıyor şimdi sizin dediğinizi deniyorum

Ve sizin dediğiniz gibi yaptığımda Wi-Fi çalışırken BT gene çalışmıyor.

Şunu da paylaşayım sizin dediğiniz gibi yaptım.

Bu EFI'ye bakabilir misiniz size zahmet.

Evet sorun çözüldü. Sistemi yeniden bu EFI ile kurdum çalıştı çok saçma şimdiki sorunumuz ekran çok kalitesiz gösteriyor hidpi denedim ancak hala kötü ekranım yeni 1920*1080 Windows'ta gayet iyi ancak MacOS'ta kötü ve boot suresini azaltmam gerekiyor bu arada BIOS modlu Advanced ayarları açık.
EFI'de gereksiz kextler var hocam. AirportBrcmFixup.kext, AirPortBrcmNIC_Injector.kext, BrcmFirmwareData.kext, BrcmPatchRAM3.kext, BrcmBluetoothInjector.kext, AirPortBrcm4360_Injector.kext'lerini configten çıkarın ve sadece Airportitlwm.kext'ini işleyip deneyin. Eğer bundan sonra Bluetooth çalışmazsa şu sırayla kextleri işleyip deneyin:

- Airportitlwm.kext
- IntelBluetoothFirmware.kext
- BlueToolFixup.kext

IntelBluetoothFirmware:
BlueToolFixup:

Hocam şu ekran görüntüsünüde ekleyeyim. brcm kextlerinin hiçbirini silmedim ve bunla bt çalışıyor wifi çalışmıyor şimdi sizin dediğinizi deniyorum

Ve sizin dediğiniz gibi yaptığımda Wi-Fi çalışırken BT gene çalışmıyor.

Şunu da paylaşayım sizin dediğiniz gibi yaptım.

Bu EFI'ye bakabilir misiniz size zahmet.

Evet sorun çözüldü. Sistemi yeniden bu EFI ile kurdum çalıştı çok saçma şimdiki sorunumuz ekran çok kalitesiz gösteriyor hidpi denedim ancak hala kötü ekranım yeni 1920*1080 Windows'ta gayet iyi ancak MacOS'ta kötü ve boot suresini azaltmam gerekiyor bu arada BIOS modlu Advanced ayarları açık.

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2022-10-09 22.41.22.png
    125 KB · Görüntüleme: 20
  • Ekran Resmi 2022-10-09 22.51.04.png
    348,2 KB · Görüntüleme: 30
  • Ekran Resmi 2022-10-09 22.53.40.png
    114,2 KB · Görüntüleme: 20
  • 0 bayt · Görüntüleme: 0
Son düzenleme:
Çözüm
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…